EVENIMENT
FOTO VIDEO: Un bărbat a murit într-un supermarket din Timișoara. Reacția șocantă pe care au avut-o clienții aflați în magazin
Imagini greu de închipuit într-un supermarket din Timișoara, după ce unui bărbat i s-a făcut rău. Câțiva oameni au sunat de urgență la 112, însă majoritatea și-au continuat nestingheriți cumpărăturile. Din păcate, bărbatul a decedat.
În ciuda acestui incident reprezentanţii supermarketului au refuzat să închidă locaţia, astfel că zeci de clienţi şi-au continuat fără probleme cumpărăturile, ca și când nimic nu s-ar fi întâmplat.
Totul s-a întâmplat miercuri seară, iar bărbatului i s-a făcut rău la scurt timp după ce a intrat în magazin.
Până au ajuns medicii la fața locului, bărbatul a murit. Șocantă este atitudinea oamenilor din supermarket, care și-au continuat liniștiți cumpărăturile, chiar dacă în apropierea lor se află trupul neînsuflețit al bărbatului.
Bărbatul, în vârstă de 51 de ani, a murit, după ce a suferit un infarct. Medicii ajunși de urgență la fața locului nu au putut decât să constate decesul.
Într-un comunicat de presă citat de Opinia Timișoarei, compania care deține supermarketul a precizat:
„Ca urmare a incidentului petrecut astăzi, 19 februarie 2020, în magazinul Lidl de pe strada Iosif Bulbuca, din Timișoara, când unui client i s-a făcut rău la scurt timp după ce a intrat în magazin, dorim să transmitem gândurile și sincerele noastre condoleanțe familiei greu încercate în aceste momente.
Colegii noștri au intervenit imediat, atât pentru acordarea primului ajutor, cât și pentru apelarea serviciului de urgență 112, însă, din păcate, eforturile salvatorilor au fost zadarnice.
Totodată, le cerem scuze clienților noștri care au fost expuși, fără voia lor, la intervenția autorităților competente”.
EVENIMENT
Cod Galben de vreme rea în Alba și alte județe din țară: Rafale puternice de vânt. Cât va fi în vigoare avertizarea meteorologilor
Meteorologii au emis o avertizare meteo de vreme rea, avertizare valabilă până în data de 18 noiembrie, la ora 6.00. Vizate de avertizarea meteo sunt mai multe județe din țară.
Este vorba un Cod Galben de vânt puternic, care se va resimți, în Banat, Crișana, vestul Transilvaniei, Maramureș și zona montană.
Potrivit meteorologilor, vântul va avea temporar intensificări, la început în Banat și Crișana, iar spre seară și noaptea și în vestul Transilvaniei și…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Cei doi inculpați din cazul Kreiner, condamnați la închisoare pe viață la Tribunalul Alba, au făcut apel la decizia magistraților
Cristian Marian Minae și Laurențiu Ghiță, cei doi bărbați condamnați la închisoare pe viața pentru uciderea omului de afaceri Adrian Kreiner, au făcut apel la decizia Tribunalului Alba.
La o zi de la pronunțarea în sala de judecată a Tribunalului Alba, cei doi au făcut apel, în data de 12 noiembrie 2025.
De asemenea și fugarul Cosmin Costinel Zuleam a contestat decizia magistraților Tribunalului Alba. Zuleam a fost și el condamnat la 30 de ani de închisoare cu executare.
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Înmormântarea Ierusalimei Ghibu, măicuța care a obținut reînființarea Mănăstirii Râmeț: Mesajul Patriarhului Daniel
Înmormântarea Stavroforei Ierusalima Ghibu de la Râmeț: Patriarhul Daniel a transmis un mesaj, în care i-a făcut acesteia un portret detaliat.
Reamintim că Ierusalima Ghibu de la Râmeț a încetat din viață sâmbătă dimineață, la 88 de ani.
A fost una dintre cele mai puternice personalități ale lumiii monahale din România, reușind să obțină reînființarea Mănăstirii Râmeț.
În cuvântul său, Patriarjul Daniel a vorbit despre ea la superlativ.
Mesajul Patriarului…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Primăria Florești caută meșteșugari și artizani pentru înscrierea în Programul Național Multianual. Află cum poți participa
Primăria Comunei Florești a început, la solicitarea Prefecturii Cluj și a AJOFM Cluj, identificarea de urgență a meșteșugarilor și artizanilor din localitate, în vederea înscrierii în Programul Național Multianual pentru susținerea meșteșugurilor și artizanatului.
Autoritățile locale anunță că pot participa toate persoanele care desfășoară activități meșteșugărești sau artizanale, indiferent de…
Citește mai mult pe Cluj24.ro


