Fundașul lateral Radoslav Dimitrov s-a întors la FC Botoșani, a anunțat în această după amiază clubul de pe municipalul din nodul Moldovei.
FC Botoșani a anunțat transferul fundașului lateral Radoslav Dimitrov, care revine, astfel, pe Stadionul „Municipal”, unde a evoluat între anii 2015-2017.
În vârstă de 35 de ani, apărătorul bulgar a mai evoluat în carieră pentru Montana, Litex Lovech, Sportist Svoge, Slavia Sofia, Levski Sofia, Lokomotiv Plovdiv (toate din Bulgaria), Universitatea Craiova, Sepsi OSK și Universitatea Cluj.
“Îi urăm, astfel, un călduros „Bine ai revenit!” lui Radoslav, și mult succes alături de noi!”, a transmis FC Botoșani pe pagina de socializare.