Connect with us

EVENIMENT

Galaţi: Un poliţist local cu coronavirus a murit la domiciliu

Publicat

Un poliţist local, de 44 ani, din Galaţi, infectat cu COVID-19, a murit, noaptea trecută, la domiciliu, unde era în izolare şi urma un tratament medical, a declarat, sâmbătă, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Locale Galaţi, Aurelia Matei.

Potrivit acesteia, bărbatul se afla în izolare la domiciliu din 10 octombrie pentru că prezenta simptomele coronavirusului.

Pe 15 octombrie a primit confirmarea că este pozitiv şi urma un tratament la domiciliu sub supravegherea medicului de familie. Ulterior, starea lui de sănătate s-a deteriorat, iar noaptea trecută a decedat.

Poliţiştii locali cu care bărbatul a intrat în contact au fost plasaţi în izolare la domiciliu, iar în sediile Poliţiei Locale Galaţi şi Secţiei 4 unde acesta a lucrat au fost dezinfectate. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Lista drumurilor din județul Alba, pe care vor fi amplasta radare de supraveghere a traficului, luni 18 august

Publicat

radarele pe trepied fac primele ”victime” în județul alba. câți

Polițiștii din Alba au anunțat lista drumurilor din județ, pe care se vor afla radare de suraveghere a traficului. 

Amplasarea radarelor în data de 18 august 2025:

  • Drumul Naţional 1- Alba Iulia – Sântimbru –– Oiejdea – Galda de Jos – Teiuş – Aiud – Inoc – limită cu judeţul Cluj
  • Drumul Naţional 1- Sebeş – Cut – Cunţa – limită judeţul Sibiu
  • Drumul Naţional 7 – Săliştea –– Șibot – limită cu judeţul Hunedoara
  • Drumul Naţional 67C – Sebeş…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Pericol la Cluj. Avertizare hidrologică extremă pe Someșul Mic. Risc major de inundații. Nu utilizați podurile

Publicat

inundatii 4 e1688317616975.jpg






Inspectoratul pentru Situații de Urgență Cluj a emis o avertizare hidrologică privind scurgeri importante de pe versanți, torenți și viituri rapide, care pot produce efecte severe de inundații pe râul Someșul Mic, în aval de Acumularea Fântânele.

Avertizarea este valabilă până duminică, 17 august 2025, la ora 24.00.

Autoritățile avertizează populația să nu utilizeze podurile și căile rutiere expuse…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Zelenski nu merge singur la Casa Albă. Lideri Europei participă la discuțiile cruciale cu Donald Trump, după întâlnirea cu Putin

Publicat

trump zelenski bun.jpg






Granițele nu pot fi modificate cu forța, a transmis duminică Ursula von der Leyen, care l-a primit pe Volodimir Zelenski la Bruxelles. De altfel, von der Leyen, dar și mai mulți lideri europeni au anunțat că vor fi alături de președintele Ucrainei la întrevederea cu Donald Trump de luni, la Casa Albă, după întâlnirea acestuia cu Vladimir Putin în Alaska.

Tot duminică a avut loc o reuniune a „Coaliției de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Un nou Cod Portocaliu de furtuni în mai multe localități din Cluj. Mesaj Ro-Alert emis de ISU 

Publicat

grindina dej2.jpeg






Un mesaj de avertizare prin sistemul Ro-Alert a fost transmis de Inspectoratul  pentru Situații de Urgență, vizând fenomene meteo de COD PORTOCALIU, valabil astăzi, până la ora 18:45.

Zonele afectate sunt Cătina, Țaga, Sânmărtin, Geaca și Buza.

Ploi și grindină

Conform avertizării, se vor semnala averse torențiale care pot acumula peste 25–40 l/mp, grindină de medii dimensiuni (2–4 cm), descărcări…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe