ACTUALITATE
Germania produce de zece ori mai multă îngheţată decât România
Germania a fost în 2018 cel mai mare producător de îngheţată din Uniunea Europeană (494 milioane litri sau 15,5% din producţia totală a UE), urmată de Franţa (451 milioane litri sau 14,1%) şi Italia (435 milioane litri sau 13,7%), arată datele publicate luni de Eurostat.
Conform acestor date, România a avut în 2018 o producţie de îngheţată de 49 milioane litri (1,5% din producţia totală a UE), mai mică decât cea realizată în Cehia, 50 milioane litri, Ungaria, 65 milioane litri, sau Polonia, 237 milioane litri.
Producţia totală de îngheţată a Uniunii Europene în anul 2018 a fost de 3,184 miliarde de litri. AGERPRES
ACTUALITATE
Tragedie la Viișoara: O femeie de 86 de ani a murit după ce anexa în care locuia a fost mistuită de flăcări
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Caz soluționat de Tribunalul Botoșani, inclus de Poliția Română în raportul național al urmăririlor din categoria MOST WANTED
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Peste 12.000 de copii din Botoșani vor beneficia de Programul „Masă Sănătoasă” și în 2026
Citește mai mult pe Botosani24.ro
...
Citește mai mult pe Botosani24.ro
