Connect with us

EVENIMENT

Germania, zguduită de fapta unui bărbat. Și-a ucis soția și copiii, apoi s-a sinucis

Publicat

1600x900 1638634008409.polizei deutschland ansa

Un bărbat din Branderburg, Germania, s-a sinucis după ce și-a împușcat soția și pe cei 3 copii. El a recurs la acest gest după ce angajatorul a aflat că a falsificat certificatul de vaccinare COVID-19 al soției sale. Totul a fost dezvăluit de bărbat, care a lăsat o scrisoare de adio.

Poliția a găsit sâmbătă cinci cadavre într-o casă din Senzig, Brandenburg, la sud de Berlin. Era vorba de tată, mamă și trei fiice.

Luni s-a aflat că tatăl și-a împușcat familia, apoi s-a sinucis, scrie BILD.

Detaliile crimelor urmate de sinucidere s-au aflat din scrisoarea de adio, găsită în casă. În scrisoarea scrisă de mână, părintele Devid R. (40) descrie motivul șocant al faptei sale.

După cum a confirmat pentru BILD procurorul-șef Gernot Bantleon, bărbatul ar fi falsificat certificatul de vaccinare pentru soția sa.

Angajatorul aflase despre asta, iar el se temea de închisoare și că i-ar putea fi luați copiii.

Anchetatorii au găsit scrisoarea bărbatului în casă.

Investigațiile inițiale după crimă au arătat că tatăl și-a ucis mai întâi soția, în vîrstă de 40 de ani, apoi și pe cei trei copii Leni (10 ani), Janni (8 ani) și Rubi (4 ani), iar în final s-a sinucis.

Un vecin i-a găsit pe cei cinci fără viață și a alertat poliția.

Spre deosebire de informațiile inițiale, care indicau răni de înjunghiere și răni împușcate, acum este clar: toți au fost împușcați, potrivit procurorului.

Autopsia celor cinci morți ar trebui să dureze câteva zile. MEDIAFAX

Citește Romania24.ro pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO. Razie de noapte la Cluj. 11 șoferi prinși băuți la volan și unul sub influența drogurilor

Publicat

actiune politie.jpg






Serviciul Rutier Cluj a desfășurat o amplă acțiune cu forțe mărite în noaptea de 8 spre 9 noiembrie, între orele 18:00 și 04:00, având ca scop reducerea riscului rutier și creșterea disciplinei în trafic.

Eforturile polițiștilor s-au concentrat pe depistarea și scoaterea din trafic a șoferilor care au consumat alcool sau droguri.

În cadrul operațiunii, au fost efectuate 498 de testări pentru…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Acces rapid la medici și istoricul medical. România introduce platforma digitală națională pentru pacienți

Publicat

copil spital e1707326734772.jpg






Românii vor putea face programări la medic și își vor putea consulta istoricul medical direct de pe telefon sau laptop, prin noua Platformă informatică a asigurărilor sociale de sănătate (PIAS), aflată în faza finală de dezvoltare.

Anunțul a fost făcut de ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, care a precizat că sistemul va intra în testare în luna decembrie, în centre pilot, înainte de lansarea la…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Minoră dispărută din Florești Dacă ați văzut-o sunați la 112

Publicat

tanara disparuta e1762721304823.jpg






Secția 6 Poliție Rurală Florești a fost sesizată în această seară, în jurul orei 21:10, cu privire la dispariția minorei ALBU ALINA-COSMINA, în vârstă de 17 ani.

Potrivit IPJ Cluj, în data de 8 noiembrie, în jurul orei 15.00, minora a plecat voluntar de la domiciliu din comuna Florești, iar până în prezent nu a mai revenit.

Semnalmente minoră

  • înălțime aproximativă 1,65 m, greutate aproximativă 47…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cauciucuri de iarnă: ce prevede legea, când devin obligatorii și ce amenzi riscă șoferii. De ce trebuie să fie marcate cu M și S

Publicat

cauciucuri de iarnă: ce prevede legea, când devin obligatorii și

Scăderea temperaturilor și apariția zăpezii, poleiului sau gheții marchează începutul sezonului rece și, implicit, perioada în care șoferii trebuie să se asigure că mașinile lor sunt echipate corespunzător. Conform Codului Rutier, anvelopele de iarnă sunt obligatorii atunci când se circulă pe drumuri publice acoperite cu zăpadă, gheață sau polei, indiferent de dată sau de zona țării.

Legea nu impune o dată fixă pentru montarea cauciucurilor de iarnă, ci stabilește clar…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe