Connect with us

EVENIMENT

UPDATE FOTO: GRAV accident într-o localitate din Mureș. Patru victime, una în stare critică. Trafic BLOCAT

Publicat

acc mures 12

Un accident rutier a avut loc, joi la amiază în localitatea Lunca, județul Mureș. Patru victime, dintre care una în stare gravă după ce impactul dintre trei mașini.

Potrivit ISU Mureș, accidentul s-a produs în localitatea Lunca.

acc mures 10

UPDATE: Trei dintre victime au fost preluate și transportate la spital de către ambulanțele SAJ prezente la fața locului, iar victima aflată îmn stare gravă a fost preluată de elicopterul SMURD.

În eveniment au fost implicate trei autoturisme.

acc mures 9

În urma impactului au rezultat patru victime, una de cod roșu, preluate de echipajele medicale prezente la fața locului.

Circulația este blocată pe ambele sensuri de mers.

acc mures 11 (2)

La fața locului au intervenit pentru asigurarea măsurilor specifice prevenirii și stingerii incendiilor, pompierii militari din cadrul Detașamentului Reghin.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

OPINIE. Dragoș Damian: Nicușor Dan, discurs de mare CEO, de mare corporație, de 1 Decembrie 2025. Aveam nevoie de asta

Publicat

dragos damian.jpg






Dragoș Damian, CEO al Terapia Cluj, a analizat discursul președintelui României, Nicușor Dan, ținut la recepția de la Palatul Cotroceni de Ziua Națională a României.

Pare, dar nu este un comentariu de tip odă conducătorului suprem. Pentru că trebuie să recunoaștem, este prima dată când un Președinte al României ne vorbește la evenimentul de gală de Ziua Națională, cu candoare, dacă putem spune așa,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Tânăr din Alba prins la volan fără permis, pe o stradă din Deva. Cum a fost oprit de polițiști

Publicat

scandal în familie, într un cătun din apuseni: o vârstnică de

Un tânăr de 20 de ani din Alba a fost prins conducând fără permis, pe o stradă din Deva. Acesta se afla la volanul unui autoturism căruia nu-i funcționa corespunzător sistemul de iluminare.

Potrivit IPJ Hunedoara, duminică, 30 noiembrie, în jurul orei 20.30, polițiștii au oprit pe strada Ciprian Porumbescu, din municipiul Deva, un autoturism ce prezenta defecțiuni la sistemul de iluminare.

În plus, conducătorul mașinii, un tânăr de 20 de ani din comuna Avram Iancu, nu purta…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

UPDATE FOTO: INCENDIU la Petrești. Focul a cuprins o anexă gospodărească. Pompierii din Sebeș intervin cu două autospeciale

Publicat

update foto: incendiu la petrești. focul a cuprins o anexă

Un incendiu a izbucnit marți după-amiaza în localitatea Petrești. O anexă gospodărească a luat foc. Pompierii din Sebeș intervin cu două autospeciale.

Potrivit ISU Alba, Detașamentul de pompieri Sebeș intervine pentru stingerea unui incendiu în localitatea Petrești, pe strada Energiei, la nr. 77.

Este vorba despre un incendiu izbucnit la o anexă gospodărească (grajd).

Pompierii intervin cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj de prim ajutor.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

EXCLUSIV. Alin Tișe: ”Fabrica de energie din gunoi” din Cluj, inclusă în planul național și european de gestionare a deșeurilor

Publicat

alin tise cmid.jpg






Președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, a declarat,marți,  în exclusivitate, la podcastul Contraste de la Cluj24, că fabrica unde deșeurile sunt transformate în energie va fi inclusă atât în planul național, cât și în planul european de gestionare a deșeurilor.

CJ Cluj a depus actele pentru a deveni coproprietar al patentului, iar acest lucru se va întâmpla în scurt timp.

Alin Tișe: ”Ne-a…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe