Connect with us

EVENIMENT

Grav accident pe o șosea din județul Iași. O persoană a decedat, alte trei au fost rănite

Publicat

accident general noaptea politia
Arhivă foto

Un grav accident rutier a avut loc, vineri seară pe o șosea din județul Iași. Din primele date, o persoană a decedat, iar alte trei au fost rănite.

Potrivit ISU Iași, accidentul rutier s-a produs la ieșirea din Podu Iloaiei.

La sosirea echipajelor de intervenție la locul evenimentului rutier s-a constatat că în accidentul rutier au fost  implicate două autoturisme și o căruță.

Într-un autoturism este o persoană decedată, în cea de-a doua mașină trei persoane s-au auto-evacuat conștiente, iar în căruță sunt două persoane, conștiente.

Persoanele din autoturism sunt evaluate medical, persoanele din căruță refuză evaluarea medicală.

La locul evenimentului rutier se deplasează două echipaje de intervenție de la ISU Iași.

Calul atelajului este mort.

Conform sursei citate, la locul evenimentului se deplasează o ambulanță de la SAJ Iași și un echipaj de prim ajutor calificat.

Stire in actualizare

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Urs semnalat în zona localității Oiejdea. A fost emis mesaj Ro-Alert

Publicat

urs semnalat în zona localității oiejdea. a fost emis mesaj

Prezența unui urs a fost semnalată în noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 01:30, în localitatea Oiejdea, în zona drumului național DN 1.

Potrivit ISU Alba, a fost transmis un mesaj RO-Alert persoanelor din zonă.

foto: arhiva






Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Șoferiță prinsă băută la volan. Partenerul a vrut să o salveze, dar a fost dus la secție și sancționat

Publicat

politie noapte 11 scaled.jpg

O șoferiță din Gherla a fost prinsă băută la volan de polițiști, în urma unei acțiuni desfășurate în noaptea de 5 iulie. Incidentul a luat o turnură neașteptată după apariția partenerului ei, care a avut un comportament recalcitrant și a fost ulterior sancționat și internat într-o unitate medicală de specialitate.

În data de 5 iulie, în jurul orei 03.30, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Gherla au oprit pentru control, în municipiu, un…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Petrișor Peiu (AUR): România a fost vândută pe datorie. Toți au știut, toți au tăcut, toți trebuie să răspundă

Publicat

peiu.jpg

Ne aflăm în fața unui caz de complicitate politică în formă continuată, care a dus la o catastrofă economică. Ciolacu, Ciucă, Iohannis – toți acești oameni, aflați în fruntea statului în 2024, au fost avertizați oficial, în scris, de apariția unei găuri bugetare uriașe. Au fost șase informări, toate cu un conținut clar: economia României deraiază.

Și ce-au făcut? Au tăcut. Mai mult decât atât: au mințit, au împărțit pomeni electorale, au lansat…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO ȘTIREA TA: Un copac a căzut pe un autoturism sâmbătă seara, pe o stradă din Alba Iulia

Publicat

video Știrea ta: un copac a căzut pe un autoturism

Un copac a căzut pe un autoturism sâmbătă seara, pe o stradă din Alba Iulia. Potrivit unui cititor Alba24, la fața locului a intervenit un echipaj de la Poliția Locală. Polițiștii locali ar fi tras pomul de pe autoturism și l-ar fi lăsat mai apoi în stradă.

Incidentul s-a produs pe strada Petru Maior, în zona intersecției cu străzile Samuel Micu și Vasile Alecsandri.

Potrivit cititorului Alba24, polițiștii locali le-ar fi spus loccuitorilor din zonă să pună mâna pe un…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe