Connect with us

EVENIMENT

UPDATE FOTO: Grav accident rutier pe Valea Oltului. Două persoane rănite, în urma impactului dintre un TIR și un autoturism

Publicat

accident sibiu
arhivă foto

Un grav accident rutier s-a produs marți, pe DN 7 Râmnicu Vâlcea – Sibiu, în zona localității Lazaret din județul Sibiu. Două persoane au fost rănite, dintre care una în stare gravă, iar traficul rutier este blocat complet.

Potrivit IPJ Sibiu, circulația rutieră este oprită pe DN7 Râmnicu Vâlcea – Sibiu, în zona localității Lazaret, după ce a avut loc o coliziune între un autotren și un autoturism.

Din primele informații se pare că șoferul mașinii, un bărbat de 54 de ani din Caraș Severin, care se deplasa spre Vâlcea, a pătruns pe sensul opus de mers și a intrat în coliziune cu un TIR condus de un bărbat de 48 de ani din Cluj.

În urma impactului putenric, șoferul autoturismului și pasagera din dreapta au fost răniți. Ambii au avut nevoie de intervenția echipajelor de descarcerare.

Conform sursei citate, traficul rutier este oprit în ambele sensuri pentru a permite intervenția echipajelor specializate.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Tânăr de 20 de ani din Zlatna, REȚINUT de polițiști după ce a bătut un bărbat, pe o stradă din oraș

Publicat

tânăr de 20 de ani din zlatna, reȚinut de polițiști

Un tânăr de 20 de ani din Zlatna a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore, după ce a bătut un bărbat, în timp ce se afla pe o stradă din oraș.

Potrivit IPJ Alba, la data de 3 august 2025, polițiștii din Zlatna au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un tânăr de 20 de ani, din orașul Zlatna, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe.

Din cercetări a reieșit că, în seara zilei de 2 august 2025, în jurul orei 22:00, tânărul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Medalii de aur și argint pentru atletele CS Unirea Alba Iulia la două importante competiții naționale

Publicat

foto: medalii de aur și argint pentru atletele cs unirea

Atletele CS Unirea Alba Iulia, Alexandra Cristea și Elena Petrescu, au obținut rezultate foarte bune în probele de alergare și marș ale Campionatelor Naționale Under 20 și Under 18, desfășurate recent la Craiova și București.

Astfel, Alexandra Cristea, atletă pregătită de către profesorul Gabriel Avram, a obținut două medalii la Campionatul Național, categoria U 20.

În proba de 3000 de metri alergare a câștigat aurul, iar în proba de 5000 de metri alergare a obținut…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Mașina electrică a studenților UTCN, pregătită pentru concursul de pe circuitul de la Hockenheim (Germania)

Publicat

img 7101 scaled.jpg






Mașina electrică a studenților de la UTCN, ”Coty”, construită de la zero, a fost testată în ultima săptămână într-o competiție pe circuitul T&T Karting Transilvania de la Dej, înainte de a participa la un concurs internațional în Germania, la Hockenheim.

Reprezentanții echipei au declarat că mașina a terminat cursa de anduranță de 22 de km.

”Fiind prima participare la proba de anduranță, am…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Vremea în Alba în săptămâna 4 – 10 august: Furtuni și ploi, apoi caniculă. Prognoza meteo pe localități

Publicat

vremea în alba în săptămâna 4 – 10 august: furtuni

Vremea în Alba în săptămâna 4 – 10 august: Furtuni și ploi, apoi caniculă. Prognoza meteo pe localități. Vremea va fi în general instabilă, mai ales în primele zile ale săptămânii 4 – 10 august. Vremea intră într-un scurt proces de răcire. Sunt anunțate furtuni izolate și averse, mai ales după amiaza. Temperaturile scad cu câteva grade, așa încât maximele nu trec de 27 – 28 de grade Celsius.

Vremea se stabilizează începând de miercuri, când se încălzește din…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe