ACTUALITATE
Grindeanu spune că scandalul Bâstroe nu servește propagandei ruse: E o prostie! Ce ar fi trebuit să fac?
Ministrul Transporturilor Sorin Grindeanu susţine că nu se poate vorbi că ar ajuta propaganda rusă faptul că a fost deschis subiectul canalului Bâstroe şi a menţionat că el, ministerul şi România au dovedit că sunt total de partea Ucrainei şi ajută Ucraina. Social-democratul a mai declarat că efortul României de a se opune agresiunii ruse nu este de pus sub semnul întrebării.
Sorin Grindeanu a fost rugat să comenteze, duminică, la Prima News, despre acuzațiile că discuțiile pe cazul Bâstroe ar servi propagandei ruse.
„Asta este o prostie cu propaganda...
Citește mai mult pe Spotmedia.ro
ACTUALITATE
Manifestări culturale dedicate Zilei Culturii Naționale la Biblioteca Județeană „Mihai Eminescu”
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Trei focare de rabie, în comunele Dersca, Răchiți și Hilișeu-Horia. Aproape 90% dintre câinii din mediul rural vaccinați antirabic în județul Botoșani
