Connect with us

EVENIMENT

Grupul TeraPlast CUMPĂRĂ 70% din Optiplast – al treilea cel mai mare producător de ambalaje flexibile din Croația

Publicat

saratel parc industrial 640.jpg

Grupul TeraPlast, al cărui Președinte al Consiliului de Administrație este omul de afaceri clujean Dorel Goia, anunță semnarea unui acord de achiziție prin care preia 70% din capitalul social al companiei Optiplast, al treilea cel mai mare producător de ambalaje flexibile din Croația. Optiplast este o companie similară ca și gamă de produse și tehnologie cu TeraBio Pack, aducând în plus 35 de ani de experiență în piața ambalajelor flexibile.

„Prin achiziția…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Ministrul Apărării avertizează: România trebuie să se obișnuiască cu incursiunile dronelor rusești

Publicat

545146185 1303332558051355 735062303816383628 n.jpg






Ministrul Apărării, Ionuț Moșteanu, afirmă duminică asupra faptul că România trebuie să se aștepte la repetarea incidentelor cu drone rusești în spațiul aerian, acestea fiind parte dintr-o strategie de testare a NATO. Oficialul subliniază că soluția este o coordonare strânsă cu aliații și întărirea capacităților de apărare.

„Este singura explicație solidă”

Întrebat despre strategia că…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Weekend „de foc” pentru pompierii clujeni. Peste 230 de intervenții, inclusiv un incendiu devastator și accidente rutiere

Publicat

incendiu sarata5.jpg






Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Avram Iancu” al județului Cluj a avut un sfârșit de săptămână extrem de solicitant. În perioada 12-14 septembrie 2025, pompierii și paramedicii SMURD au desfășurat 231 de misiuni.

Dintre acestea, 48 de intervenții au vizat accidente rutiere, incendii sau alte situații de urgență, iar 183 de solicitări au fost gestionate de echipajele SMURD, care au acordat…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

„Minicentura Dejului” avansează. Alin Tişe: „Suntem foarte aproape de finalizarea lucrărilor”

Publicat

drum comunal catcau vad.jpg






Consiliul Județean Cluj se apropie de finalizarea lucrărilor la drumul comunal DC 177, care va funcționa ca o „minicentură a Dejului”.

Lucrările de întreținere demarate de Consiliul Județean Cluj pe drumul comunal DC 177 (DN 1C) Câțcău – Vad (DJ 109E) avansează în ritm alert. Acestea au intrat în faza de așternere a stratului suport de balast stabilizat, ca etapă premergătoare asfaltării.

La finalul…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

16 septembrie: Expoziția „Vechi și nou. Meșteșuguri tradiționale românești în interpretări moderne”, la Sala Unirii din Alba Iulia

Publicat

16 septembrie: expoziția „vechi și nou. meșteșuguri tradiționale românești în

Ziua de 16 septembrie reprezintă un moment semnificativ, marcând vernisajul expoziției: Vechi și nou. Meșteșuguri tradiționale românești în interpretări moderne: II. Cusături. Broderie. Macrame”. 

Aceasta manifestare cultural-artistică nu doar celebrează un patrimoniu național emblematic, ci și simbolizează consfințirea celui de-al treilea an al unei inițiative de anvergură dedicată promovării și valorificării tradiției românești în context contemporan.

Ideea…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe