EVENIMENT
Horoscop zilnic 25 februarie 2023. Zodia care primește o veste care îi va schimba radical viața
Astrologii au adus horoscopul zilei de sâmbătă, 25 februarie 2023! Astfel, am aflat că sunt câteva zodii care vor fi nevoite să iasă din rutină, deoarece monotonia începe să le acapareze. Alte zodii parcă nu mai văd orizontul, însă astăzi vor face un pas spre soluționarea problemelor.
Horoscop zilnic 25 februarie 2023
Berbec
Berbecii dau dovadă de tărie de caracter, astăzi. Sunt siguri pe ei și nu ezită să o arate ori de câte ori au ocazia. Astăzi vor petrece puțin timp în familie, deoarece sunt mai concentrați pe zona banilor și a reușitelor în carieră.
Taur
Taurii constată că monotonia începe să își pună amprenta pe moralul lor, așa că vor face ceva ăn acest sens. Char și o plimbare în aer liber, alături de cei dragi, are puterea să aducă energia necesară.

Citește mai mult pe impact.ro
Un incendiu a izbucnit dumincă, 7 decembrie, în jurul orei 23.10, în localitatea Unirea.
Potrivit reprezentanților ISU Alba, incendiul se manifestă la o locuință de pe strada Mureșului. La fața locului intervin pompierii militari din Aiud cu două autospeciale de stingere și un echipaj de prim ajutor.
Misiunea pompierilor este în dinamică. Știre în curs de actualizare.
sursă foto: arhivă alba24.ro, rol ilustrativ.
Echipele clujene de fotbal din Superliga, U Cluj şi CFR Cluj, au obţinut rezultate bune în etapa a 19-a a. U Cluj a câştigat cu 3-0, acasă, cu FC Hermannstadt, iar CFR Cluj a remizat, 1-1, în deplasare, cu Universitatea Craiova.
Clasament
Citește mai mult pe Cluj24.ro
Candidatul PNL la Primăria Capitalei, Ciprian Ciucu, a obţinut, duminică, 32,7% din voturile bucureştenilor, iar candidatul PSD, Daniel Băţuţă, a fost creditat cu 26,3%, potrivit rezultatelor exit-poll-ului realizat de CURS-Avangarde.
Pe locul trei se plasează Anca Alexandrescu, susţinută de Partidul AUR, cotată cu 20,2% din voturi, pe locul patru – candidatul USR, Cătălin Drulă, cu – 12,8%, iar pe locul…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO ȘTIREA TA: Câștigătorii ”The Ticket”, copiii de la Valea Târnavelor, primiți la Blaj de sute de susținători
Câștigătorii emisiunii TV de pe Antena 1, The Ticket, Ansamblul folcloric „Valea Târnavelor”, au fost primiți în Blaj, ca niște vedete.
Mai exact, duminică, 7 decembrie, după ce s-au întors de la București, copiii Ansamblul folcloric „Valea Târnavelor” au fost așteptați de sute de locuitori ai orașului.
Zeci de video-uri au fost postate pe internet cu primirea acestora.
A fost un moment emoționant, în care autocarul ansamblului a intrat în zona centrală din Blaj…
Citește mai mult pe Alba24.ro



