ACTUALITATE
I-a sustras unui minor un lănțișor din aur iar ulterior i-a cerut bani pentru a i-l înapoia. Tânăr din Alba Iulia, REȚINUT
Un tânăr din Alba Iulia a fost reținut pentru furt calificat și șantaj. Acesta i-ar fi sustras unui minor un lănțișor din aur, iar pentru a i-l înapoia i-ar fi pretins o sumă de bani.
Potrivit IPJ Alba, la data de 26 noiembrie 2022, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Alba Iulia au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un tânăr de 19 ani, din Alba Iulia, care este cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de furt calificat și șantaj.
În sarcina acestuia s-a reținut faptul că, în seara zilei de 11…
Citește mai mult pe Alba24.ro
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Ce își doresc comisarii de mediu botoșăneni în seara de Moș Nicolae? Până una-alta, au dat câteva amenzi
Citește mai mult pe Botosani24.ro



