Connect with us

EVENIMENT

UPDATE: Impact FRONTAL între un TIR și o mașină pe DN 24B, în județul Vaslui. O persoană a decedat

Publicat

accident general 112 ambulanta
Arhivă foto

Un grav accident rutier s-a produs, luni după-amiază pe DN 24B, în județul Vaslui. Din primele date o persoană este în stare critică după impactul frontal dintre o mașină și un TIR.

Potrivit Centrului INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratului General al Poliţiei Române informează că pe DN 24B, în zona localității Crețești, județul Vaslui, conducătoarea unui autoturism a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală cu un TIR.

UPDATE: GRAV accident pe DN 24B, în județul Vaslui: Precizările ISU Vaslui:

Din accident rezultat o persoană decedată, iar o cea de-a doua persoană, care a rămas încarcerată, a fost descarcerată și  transportată la Unitatea de Primiri Urgențe.

Din primele date, conducătoarea auto este inconștientă.

Circulația rutieră este restricționată pe un sens, desfășurându-se pe un singur fir, alternativ, prin dirijarea poliției.

Stire in actualizare

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

SPAP Sebeș: Acțiune de curățenie și igienizare a malurilor râurilor și a depozitelor neorganizate de deșeuri din municipiu

Publicat

spap sebeș: acțiune de curățenie și igienizare a malurilor râurilor

Activitate în curs desfășurată de Serviciul Public de Administrarea Patrimoniului – Curățenie și igienizare a malurilor râurilor și a diverselor depozite neorganizate de deșeuri din mediul urban și rural de pe raza Municipiului Sebeș.

În vederea îmbunătății esteticității malurilor râurilor precum și a altor zone de pe raza Municipiului Sebeș și a localităților aparținătoare afectate de depozitarea/ dispersarea neorganizată a diferitelor tipuri de deșeuri, Serviciul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Premierul Marcel Ciolacu declarație de Ziua Forțelor Terestre: „România nu va trimite niciun militar pe frontul din Ucraina”

Publicat

profesorii vor fi evaluați în fiecare an, pe o platformă

Premierul Marcel Ciolacu a citit miercuri, 23 aprilie 2025, un discurs la Mormântul Ostașului Necunoscut cu ocazia Zilei Forțelor Terestre. 

Colacu a vorbit despre cum militarii români reprezintă țara în numeroasele activități internaționale, în operațiile NATO și ale Uniunii Europene din Balcanii de Vest și din Africa.

Ciolacu a a mai precizat că securitatea internațională reprezintă o preocupare centrală pentru toate statele europene.

„Agresiunea Rusiei împotriva…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Când se fac plățile pentru pensii, alocații și alte beneficii sociale în mai. Ministerul Muncii a anunțat calendarul oficial

Publicat

1743384473 plic bani e1661499911841.jpg

Chiar dacă va fi minivacanță de 1 Mai, autoritățile dau asigurări că toate drepturile sociale vor fi plătite la timp.

Astfel, pensiile, alocațiile, indemnizațiile, dar și alte plăți vor ajunge la beneficiari conform unui calendar oficial stabilit de Ministerul Muncii.

Când se fac plățile pentru pensii, alocații și alte beneficii sociale în mai

„În aprilie, drepturile au fost plătite mai devreme pentru ca românii să se poată pregăti pentru Paști. 1 Mai,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Legile și reglementările jocurilor de noroc în România 2025 (P)

Publicat

legile și reglementările jocurilor de noroc în românia 2025 (p)

Jocurile de noroc sunt o industrie masivă și în continuare în creștere în România, dar datorită naturii activității sale, este și foarte strict reglementată. De la cazinourile și agențiile de pariuri sportive din orașe, până la platformele online disponibile pe telefon, tabletă sau calculator de oriunde, industria jocurilor de noroc este guvernată de legi menite să asigure un mediu de joc sigur și corect jucăto­rilor români. 

Este important ca jucătorul de rând să…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe