Connect with us

EVENIMENT

Impact între două autoturisme și un autobuz pe DN 76 Salonta-Oradea. Două persoane transportate la spital

Publicat

Două persoane implicate în accidentul care a avut loc marţi pe DN 79 Salonta - Oradea, la ieşirea din localitatea Nojorid către Leş, au fost transportate la spital pentru îngrijiri, iar traficul rutier la faţa locului a fost reluat, a informat IPJ Bihor.

Potrivit sursei citate, în urma accidentului rutier, conducătorul primului autoturism şi o femeie de 52 de ani, din comuna Husasău de Tinca, judeţul Bihor, pasageră în autobuz, au suferit leziuni uşoare, pentru îngrijirea cărora au fost transportaţi la spital.

IPJ Bihor a precizat că un bărbat de 74 de ani, din municipiul Oradea, în timp ce conducea un autoturism pe direcţia Salonta - Oradea, nu a păstrat o distanţă suficientă în timpul deplasării şi a acroşat în partea din spate lateral stânga autoturismul care circula în faţa sa, condus de o tânără de 20 de ani, din comuna Nojorid.

 

În urma impactului, primul autoturism a pătruns pe contrasens şi a intrat în coliziune frontală cu un autobuz, condus din sensul opus, de un bărbat de 54 de ani, din municipiul Oradea.

Poliţiştii Biroului Drumuri Naţionale şi Europene continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor şi împrejurărilor producerii accidentului rutier, a menţionat IPJ Bihor.

ORA 13.53 Bihor: Trei persoane rănite după o coliziune între cinci autovehicule pe DN 76 Salonta-Oradea; se circulă pe un sens, alternativ 

Trei persoane au suferit leziuni pentru care primesc îngrijiri medicale la faţa locului în urma unei coliziuni între cinci autovehicule produse pe DN 79 Salonta - Oradea, la ieşirea din localitatea Nojorid către Leş.

Potrivit ofiţerului de presă al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Bihor, Ioana Lascău, apelul la 112 a fost dat la ora 12,44, în urma unei coliziuni survenite între cinci autovehicule: un autobuz, o autoutilitară şi trei autoturisme.

"La faţa locului se află deja colegii noştri, un echipaj de la SMURD, un echipaj rutier din cadrul BDNE. Momentan, sensul spre Oradea este blocat, traficul rutier se desfăşoară pe un fir, alternativ", a declarat Ioana Lascău. AGERPRES

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

MESAJE deosebite, frumoase și haioase de Ziua Îndrăgostiților. SMS-uri pentru persoana iubită, de trimis pe 14 februarie

Publicat

mesaje deosebite, frumoase și haioase de ziua Îndrăgostiților. sms uri pentru

Mesaje de Ziua Îndrăgostiților. Declararea sentimentelor pentru persoana iubită este binevenită în orice zi a anului. Însă un mesaj mai special pe 14 februarie este încă o dovadă a prețuirii pentru omul ales.

Ziua de 14 februarie este una dintre cele mai speciale din an, atât pentru îndrăgostiți, cât și pentru cei singuri, care văd în această zi o oportunitate de a-și găsi perechea.

Vă prezentăm o selecție de mesaje de Valentine`s Day, pe care le puteți trimite...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Fugar din Cluj, încătușat și dus direct la Aiud. Condamnare grea pentru infracțiuni cu arme

Publicat

arestat.webp.webp






Final pentru un bărbat din județul Cluj care a încercat să se sustragă executării pedepsei. Polițiștii din Aiud l-au depistat pe 12 februarie 2026 pe bărbatul de 49 de ani din Viișoara, pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.

Condamnarea, pronunțată de Judecătoria Turda, este una severă, 4 ani și 5 luni de detenție pentru nerespectarea regimului armelor și munițiilor,...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Atac cibernetic la Universitatea Babeș-Bolyai Cluj. Site-ul FSEGA, compromis de hackeri

Publicat

site fsega compromis sursa economedia.ro .png






Website-ul Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor (FSEGA) din cadrul Universitatea Babeș-Bolyai a fost vineri ținta unui atac informatic de tip defacement, care a dus la compromiterea interfeței publice și la întreruperea temporară a funcționării platformei online.

Potrivit primelor informații, atacatorii au reușit să încarce pe server un script malițios de tip WebShell, obținând astfel...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Rareș Bogdan, europarlamentar PNL: „Să revenim la economia real liberală, altfel ne ducem în cap”

Publicat

rares bogdan e1747844148813.jpg






Europarlamentarul Rareș Bogdan lansează un atac dur la adresa actualei politici economice a Guvernului și avertizează că România riscă să intre într-o criză profundă dacă nu schimbă rapid direcția.

Liberalul critică majorările de taxe, tăierile bugetare și lipsa unei strategii coerente și cere o revenire la „economia real liberală”, bazată pe investiții, stimularea mediului privat și taxe reduse.

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe