Connect with us

EVENIMENT

Impact între trei autoturisme pe DN 39, în județul Constanța. Trei persoane au fost rănite. Trafic BLOCAT

Publicat

Un accident rutier a avut loc, luni la amiază, pe DN 39 în județul Constanța. Trei persoane au fost rănite după impactul dintre trei mașini.

UPDATE 1: Potrivit IPJ Constanța, deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că impactul s-a produs între trei autoturisme, în urma căruia unul dintre acestea s-a răsturnat în afara părții carosabile.

În urma accidentului rutier a rezultat vătămarea corporală ușoară a unuia dintre conducătorii auto, precum și a doi pasageri din același vehicul, o femeie de 21 de ani, respectiv un minor de 7 ani.

Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, în cazul unuia dintre șoferi rezultatul fiind pozitiv (0,28 mg/l alcool pur în aerul expirat).

În cauză a fost întocmit un dosar de cercetare penală.

Potrivit Centrului INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, luni, pe DN 39, la ieșire din localitatea Tuzla către Mangalia, județul Constanța, s-a produs un accident rutier.

În eveniment au fost implicate trei autoturisme, unul fiind răsturnat pe suprafața carosabilă.

A rezultat rănirea a trei persoane, care sunt evaluate medical la fața locului.

Circulația rutieră este oprită pe ambele sensuri de mers, iar valorile de trafic sunt intense.

Totodată, polițiștii precizează că se circulă în condiții de aglomerație și în alte zone ale DN 39, în stațiunile Eforie Nord, Eforie Sud, Mangalia și Vama Veche.

Sursa foto: InfoTrafic  Constanța- Oficial

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Trei scandalagii din Turda, arestați. Au amenințat și înjurat polițiștii

Publicat

whatsapp image 2025 08 26 at 18.09.10 e1756221129816.jpeg






Polițiștii din cadrul Poliției municipiului Turda, sub coordonarea unui procuror din cardul Parchetului de pe lângă Judecătoria Turda, au pus, luni, în executare trei mandate de aducere, pe numele a trei bărbați cu vârste cuprinse între 26 și 46 de ani, pentru săvârșirea infracțiunii de ultraj.

În fapt, în data de 18 august a.c., în jurul orei 01.30, o femeie de 55 de ani, din municipiul Turda, a sesizat…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Pisică sălbatică, surprinsă de camerele de luat vederi ale Parcului Natural Apuseni

Publicat

video: pisică sălbatică, surprinsă de camerele de luat vederi ale

O pisică sălbatică a fost surprinsă de camerele de monitorizare, într-o pădure din Apuseni. Imaginile au fost postate de Parcul Natural Apuseni, pe contul de Facebook.

”Pisica sălbatică, mereu o apariție discretă” au scris reprezentanții Parcului.

Potrivit specialiștilor Romsilva, pisica sălbatică este un animal solitar, care vânează mai mult noaptea. Astfel, filmările cu această specie sunt destul de rare, foarte rar putând fi observată în habitatul ei.

La…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Accident într-un giratoriu din centrul municipiului Alba Iulia, fără victime

Publicat

video: accident într un giratoriu din centrul municipiului alba iulia, fără

VIDEO: Un accident de circulație s-a produs marți, într-un giratoriu din centrul municipiului Alba Iulia. Potrivit unor imagini transmise de un cititor Alba24, un Fiat Ducatto cu numere străine a lovit un VW.

Accidentul s-a produs în sensul giratoriu de pe Calea Moților, la intersecția cu Strada Nicolae Bălcescu.

Potrivit IPJ Alba, nu au rezultat victime, accidentul fiind soluționat ca o tamponare.

Persoanele implicate au anunțat că se vor duce la Poliție.


Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Un universitar clujean vrea SUE în loc de UE. Stat federal – Statele Unite ale Europei

Publicat

whatsapp image 2024 11 19 at 15.12.21 e1739192352190.jpeg






Universitarul clujean Adrian Papahagi, profesor la UBB, propune transformarea Uniunii Europene într-un stat federal care să se numească Statele Unite ale Europei (SUE).

”Se înșeală cine crede că România, cu o populație mai mică decât statul New York și un PIB cât Wisconsin (un stat de 6 milioane de locuitori), sau jumătate cât Ile-de-France, poate face mari jocuri politico-diplomatico-economice de capul…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe