Connect with us

EVENIMENT

Impact între un TIR încărcat cu lemne și un autoturism pe DN 72, în Prahova. O persoană încarcerară

Publicat

Un accident rutier a avut loc, vineri dimineață pe DN 72, în județul Prahova. O persoană a rămas încarcerată după impactul dintre un TIR și un autoturism.

Potrivit ISU Prahova, accidentul rutier s-a produs pe DN 72 în Ariceștii Rahtivani.

În eveniment au fost  implicate cu autotren și un autoturism în care se aflau 4 ocupanți.

Una dintre persoanele din autoturism a rămas încarcerată.

Tirul este încărcat cu leme

Conform sursei citate, persoana încarcerată a fost extrasă.

Potrivit IPJ Prahova, o femeie în vârstă de 39 de ani a fost transportată la spital, pentru îngrijiri medicale de specialitate.

La fața locului a acționat 1 autospeciala de stingere, 1 descarcerare și 1 ambulanta smurd.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Guvernul simplifică procedurile de urbanism. Avizele de construcție vor fi emise online, fără limitări la numărul de dosare

Publicat

continuarea executării lucrărilor după dispunerea opririi acestora de către autoritățile

Guvernul simplifică procedurile de urbanism. Executivul a aprobat vineri o Ordonanță care modifică reglementările în vigoare din domeniul amenajării teritoriului și urbanismului.

Noile reglementări debirocratizează autorizarea lucrărilor de construcții, a lucrărilor de utilități publice și a serviciilor comunitare – a anunțat ministrul Dezvoltării, Cseke Attila.

Asttfel, emitenții de avize și acorduri din domeniul amenajării teritoriului, urbanismului și autorizării...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Românii vulnerabili vor primi 1.200 de lei pe an pentru energie și gaze. Ce măsuri vor înlocui plafonarea facturilor. SURSE

Publicat

românii vulnerabili vor primi 1.200 de lei pe an pentru

Românii vulnerabili vor putea primi 1.200 de lei pe an pentru energie și gaze, iar furnizorilor li s-au promis 6 miliarde de lei la buget.

Schema de plafonare și compensare a prețurilor la gaze naturale va fi eliminată cu totul din 1 aprilie, urmând să fie introduse ajutoare punctuale pentru românii cu venituri mici, la cerere, dacă se simt copleșiți de facturile din sezonul rece, potrivit surselor exclusive Mediafax.

Vezi și Expert: Facturi mai mari la gaze anul viitor, dacă...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Victorie cu emoţii pentru CFR Cluj, cu Metaloglobus, în Superligă. La 1 punct de play off

Publicat

cfr cluj 2 scaled.jpg






CFR Cluj a învins-o cu emoţii pe Metaloglobus Bucureşti, cu scorul de 4-2 (1-1), vineri seara, pe Stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu”, în primul meci din etapa a 24-a a Superligii de fotbal.

CFR Cluj, condusă de două ori

Ultima clasată a condus de două ori, prin golurile marcate de Stefan Visic (9) şi Adrian Sîrbu (51), acesta din urmă după o gafă a portarului Mihai Popa.

Clujenii au egalat prima oară...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

PFA sau SRL în 2026? Analiză comparativă, cu avantaje și dezavantaje, realizată pentru Alba24, de un expert în domeniul economic

Publicat

câți bani are românia în rezervele valutare ale bnr. date

PFA sau SRL în 2026? O analiză comparativă, cu avantaje și dezavantaje, a fost realizată pentru Alba24, de un expert în domeniul economic.

A alege între desfășurarea de activități antreprenoriale în cadrul unei Persoane Fizice Autorizate (PFA) sau în cadrul unei societăți comerciale (cum este de exemplu o societate cu răspundere limitată, SRL) impune cunoașterea avantajelor și dezavantajelor ambelor tipuri de afaceri.

Alegerea înființării unui PFA în detrimentul unei...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe