Connect with us

EVENIMENT

Impact între un TIR și un autoturism, într-o localitate din Dâmbovița. O persoană a fost rănită

Publicat

Arhivă foto

Autoritățile anunță că joi după prânz se circulă cu greutate pe DN 72 între Târgoviște și Ploiești din cauza unui accident. O persoană a fost rănită după ce o mașină s-a ciocnit de un tir.

Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române anunță că traficul se desfășoară pe un fir, alternativ, pe DN 72 Târgoviște - Ploiești, în zona localității Săcueni, din județul Dâmbovița.

Circulația este îngreunată din cauza unui accident în care au fost implicate o mașină și un tir.

În urma impactului, șoferul mașinii a fost rănit ușor și a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Polițiștii estimează că reluarea circulației în condiții normale se va face după ora 15:00.

sursa: mediafax.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Dacia va lansa un nou model electric, vândut în paralel cu Spring. Cât va costa noua mașină

Publicat

dacia va lansa un nou model electric, vândut în paralel

Dacia va lansa un nou model electric, vândut în paralel cu Spring. Dacia își intensifică planurile de dezvoltare în 2026, cu o strategie duală pe segmentul electric.

Potrivit informațiilor publicate de Autocar.co.uk, producătorul auto va menține în ofertă actualul Dacia Sprig și va introduce un nou model urban electric. De asemenea, producătorul pregătește lansarea unui autoturism compact din clasa C, care va fi fabricat în România. 

Dacia va lansa un nou model electric,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Noi condiții pentru scoaterea din circuitul agricol a terenurilor din extravilan. Un nou proiect de lege a fost depus la Parlament

Publicat

noi condiții pentru scoaterea din circuitul agricol a terenurilor din

Deputatul de Alba Florin Roman a depus în Parlament un nou proiect legislativ care are ca obiect reglementarea scoaterii terenurilor agricole din extravilan din circuitul agricol în situația în care pe ele există construcții.

Deputatul a precizat că modificările din lege au fost stabilite ca urmare a discuțiilor purtate cu cetățenii din județul Alba și cu reprezentanții conducerii Direcției Agricole Alba cu privire la problemele juridice și cadastrale care rămân nerezolvate...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Lovitură pentru urmașii persoanelor persecutate etnic. Toate drepturile lor se amână. Anunțul Casei de Pensii Cluj

Publicat

casa de pensii cluj.jpg






Veste proastă la început de an. Termenul de acordare a drepturilor pentru copiii persoanelor persecutate etnic în perioada celui de-Al Doilea Război Mondial a fost din nou amânat, anunță Casa Județeană de Pensii Cluj.

Potrivit noilor prevederi legale, toate drepturile, respectiv atât indemnizațiile, cât și facilitățile asociate, vor fi acordate abia de la 1 ianuarie 2027.

Fără bani și fără facilități...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Mai puține vouchere de vacanță în 2026, pentru bugetari: Ce angajați la stat nu vor mai primi vouchere în acest an

Publicat

mai puține vouchere de vacanță în 2026, pentru bugetari: ce

Vouchere de vacanță în 2026 pentru bugetari: Anul 2026 vine cu o serie de modificări în ceea ce privește voucherele de vacanță din sistemul public. Mai pe scurt mai puțini bugetari vor primi vouchere de vancanță în acest an. 

Mai exact vor primi vouchere de vacanță în valoare de 800 de lei doar bugetarilor care au un salariu de bază net, lunar, de maxim 6000 de lei. Guvernul a redus plafonul de eligiblitate de la salariul de 8000 de lei, la cel de 6000 de lei lunar. 

Asta...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe