EVENIMENT
Impact pe contrasens pe DJ 609 B Timiș, produs de un șofer beat și cu permisul suspendat. Trei victime, printre care și un copilaș
Un accident rutier a avut loc, luni după-amiază, pe DJ 609 B, în județul Timiș. Trei persoane, printre care și un copil de în vârstă de cinci ani au fost rănite, după un impact pe contrasens între două mașini. Șoferul care a produs accidentul consumae băuturi alcoolice.
Potrivit IPJ Timiș, un bărbat în vârstă de 47 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe DJ 609 B dinspre localitatea Tipari înspre localitatea Costeiu, la un moment dat a intrat în coliziune cu un autoturism ce se deplasa din sensul opus de mers condus de un bărbat în varsta de 48 de ani.
În urma impactului au rezultat trei victime, cu toții pasageri în autoturismul condus de bărbatul în vârstă de 48 de ani, respectiv o femeie, un bărbat și un copil în vârstă de 5 ani.
Conform sursei citate, în urma testarii cu aparatul alcooltest a rezultat faptul că bărbatul în vârstă de 47 de ani avea o îmbibatie alcoolică de 0,90 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În urma verificării în bazele de date, s-a constat faptul că acesta avea și permisul de conducere suspendat.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infractiunilor de vatamare de corporala din culpa, conducere sub influenta bauturilor alcoolice si conducerea unui autovehicul avand permisul de conducere suspendat.
EVENIMENT
Tânăr din Gherla, reținut după ce și-a agresat concubina și a ignorat ordinul de protecție
Polițiștii din Gherla au reținut pentru 24 de ore un tânăr de 21 de ani, cercetat pentru violență în familie și nerespectarea măsurilor impuse printr-un ordin de protecție provizoriu.
Incidentul s-a produs în noaptea de 18 ianuarie, în jurul orei 04.30, într-un imobil de pe strada Trandafirilor. Conform polițiștilor, tânărul și-ar fi agresat fizic concubina, o tânără de 29 de ani, aplicându-i o...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
Doi bărbați din Florești, de 24 și 32 de ani, au fost prinși de polițiști la scurt timp după ce au pătruns prin efracție într-un imobil aflat în construcție și au furat scule și unelte în valoare de 18.000 de lei.
Incidentul a avut loc în noaptea de 15/16 ianuarie, iar bunurile au fost găsite intacte într-un pod din comună, prejudiciul fiind recuperat integral.
Cei doi suspecți au fost reținuți pentru...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Dinamo – U Cluj 1-0. „Câinii” urcă pe podium. Universitatea Cluj, înfrângere grea în lupta pentru play-off
Dinamo – U Cluj, derby-ul etapei cu numărul 22 din SuperLigă, s-a încheiat cu victoria la limită a dinamoviștilor, scor 1-0, într-un meci în care formația lui Zeljko Kopic a arătat mai multă determinare și eficiență.
„Câinii” urcă provizoriu pe podium, în timp ce Universitatea Cluj ratează o șansă importantă de a rămâne aproape de zona play-off-ului.
Karamoko, decisiv înainte de pauză
Prima...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Autospeciale din Mureș și Bistrița-Năsăud, chemate pentru a stinge incendiul din Iclod. Au fost trimise mesaje RO-ALERT
Un incendiu puternic a izbucnit duminică seara la o fabrică de prelucrare a polistirenului din localitatea Iclod, județul Cluj, mobilizând forțe impresionante de intervenție și generând îngrijorare în rândul populației din zonă. Flăcările au cuprins rapid hala, iar coloana densă de fum a fost vizibilă de la kilometri distanță.
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Cluj, pompierii din...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
