Connect with us

EVENIMENT

Impact violent între un autoturism și un camion, în Sighișoara. Cinci persoane rănite

Publicat

Cinci persoane au fost implicate într-un accident rutier produs, sâmbără după-amiaza, la ieșire din municipiul Sighișoara spre Mediaș.

Potrivit ISU Mureș, în accident au fost implicate un autoturism și un autocamion. În urma impactului puternic dintre cele două autovehicule, autoturismul a fost împins în afara șoselei.

În autoturisme se aflau în total cinci persoane, două cod galben și trei cod verde.

În urma accidentului, drumul a fost blocat pe un sens de mers, mai exact sensul de mers Sighișoara-Mediaș.

La fața locului au intervenit de urgență pompierii militari din ccadrul Detașamentului Sighișoara.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Concert ”Colinde în Țara Moților” la Câmpeni în 16 decembrie. Artiști consacrați și grupuri tradiționale pe scena casei de cultură

Publicat

concert ”colinde în Țara moților” la câmpeni în 16 decembrie.

Seria concertelor din perioada Sărbătorilor de iarnă continuă marți, 16 decembrie cu evenimentul ”Colinde în Țara Moților”, organizat la Câmpeni.

Concertul va fi de la ora 18.00, la Casa de Cultură ”Avram Iancu” din Câmpeni. Intrarea este liberă, în limita locurilor disponibile.

”În inima Munților Apuseni, acolo unde tradiția este moștenire vie, colindul românesc răsună din generație în generație.

Vă invităm la un concert cu specific autentic moțesc, în…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Polițiștii și jandarmii au discutat cu elevi din Sebeș despre consecințele violenței și folosirii obiectelor periculoase

Publicat

foto: polițiștii și jandarmii au discutat cu elevi din sebeș

Polițiștii și jandarmii din Alba au discutat cu elevii din Sebeș despre violența verbală și fizică, cât și despre alte teme care vizează consecințele bullyingului și portul sau folosirea, fără drept, de obiecte periculoase.

Peste 300 de elevi de la două licee și o școală din Sebeș au aflat de la oamenii legii ce reguli trebuie respectate în comunitate.

Potrivit IPJ Alba, luni, 8 decembrie, în intervalul orar 07:00 – 13:00, polițiștii Biroului Siguranță Școlară…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Viorel Băltărețu la Bruxelles: România are multe de oferit, vocea noastră poate fi auzită și respectată

Publicat

balta 1 e1765267708231.jpg






Secretarul de stat în Ministerul Economiei, Viorel Băltărețu, a reprezentat România la reuniunea ministerială COMPET de la Bruxelles, fiind prima sa participare în noua sa calitate de demnitar guvernamental. 

”A fost o zi importantă, în care am susținut pozițiile României pe teme care influențează direct economia noastră: funcționarea Pieței Interne, comerțul electronic, eliminarea barierelor…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

O zi liberă plătită pe lună pentru o categorie de salariați. Lege adoptată de Senat

Publicat

varianta susținută de psd în reforma administrației locale: primarii vor

O categorie de salariați vor avea o zi liberă plătită pe lună. Legea a fost adoptată luni de Senat.

Este vorba despre proiectul ce prevede ca salariatele diagnosticate cu endometrioză să beneficieze, lunar, de o zi liberă plătită.

Propunerea legislativă care completează în acest sens Legea nr.53/2003 – Codul Muncii a fost adoptată cu 77 voturi ‘pentru’, 34 ‘contra’ și 4 abțineri, potrivit Agerpres.

Endometrioza este recunoscută ca boală cronică potrivit Legii nr….

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe