Connect with us

EVENIMENT

Încă un român infectat cu coronavirus. Bărbatul se află pe nava de croazieră ”Diamond Princess”, aflată în carantină în Japonia

Publicat

Un al doilea român, aflat la bordul navei de croazieră Diamond Princess aflată în carantină în Japonia, a fost infectat cu noul tip de coronavirus. Anunțul a fost făcut ministerul nipon al Sănătății, potrivit presei japoneze.

UPDATE: Starea românului este stabilă, acesta fiind transportat la un spital din Tokyo. Potrivit MAE, românul face parte din echipajul vasului de croazieră.

Citește și Primul român INFECTAT cu coronavirus. Bărbatul se află pe nava de croazieră ”Diamond Princess” aflată în carantină în Japonia

Cetățeanul român se află la bordul navei de croazieră Diamond Princess, aflată în carantină de două săptămâni în largul coastelor Japoniei. Acesta este al doilea cetățean român aflat la bodul navei care a fost depostat pozitiv cu noul tip de coronavirus.

Citește și Coronavirus: 17 români se află la bordul navei de croazieră aflate în carantină în Japonia

Reamintim că nava se aflată în carantină, de două săptămâni, în largul coastelor Japoniei, iar la bordul acesteia se află 17 români, dintre care doi sunt turişti, iar 15 – membri ai echipajului navei.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Bolojan: Prin reforma administrației locale s-ar reduce 13.000 de angajați din 2.000 de primării

Publicat

bolojan 1 e1755607862345.jpg






Premierul Ilie Bolojan speră ca în luna octombrie să se ajungă la o concluzie în coaliție privind reforma administrației locale, menționând că nu există altă posibilitate decât cea ca pachetul de măsuri să fie adoptat prin asumare de răspundere în Parlament.

”Ceea ce am propus este nu să facem pseudo-reforme, pentru că ele se întorc împotriva noastră, ci, într-adevăr, să facem niște reduceri reale,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Orionidele: fenomen astronomic spectaculos, vizibil din România. Când pot fi observate stelele căzătoare

Publicat

un asteroid ar putea lovi pământul. care este data estimată.

Orionidele: curentul de meteori Orionide va avea maximul în luna octombrie. Vor putea fi observate circa 20 de ”stele căzătoare” pe oră, în condiții de cer senin.

Maximul curentului de meteori Orionide se produce în noaptea de 20-21 octombrie, potrivit astro-urseanu.ro.

Aceşti meteori sunt rapizi – se deplasează cu 66 km/s în atmosfera Pământului. Sunt cunoscuţi pentru strălucirea şi viteza lor.

Orionidele: legătura cu cometa Halley

Aceste stelele căzătoare par a…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ioan Ovidiu Sabău a plecat de la ”U” Cluj. Conducerea clubului a acceptat rezilierea contractului

Publicat

sabau aout e1760807562499.jpg






Conducerea clubului ”U” Cluj a anunțat, sâmbătă seara, că antrenorul Ioan Ovidiu Sabău a părăsit echipa, după ce echipa sa a pierdut, acasă, meciul cu FC Botoșani
”În urma solicitării formulate în această seară de antrenorul Ioan Ovidiu Sabau, FC Universitatea Cluj a acceptat rezilierea, pe cale amiabila, a contractului.
Decizia luată de comun acord urmează să fie formalizată în cel mai scurt…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Explozia din București: Ministrul Energiei anunță modificări de legislație. Autoritățile au decis ce se va întâmpla cu blocul

Publicat

foto video: explozie puternică în bucurești, într un bloc. a fost

Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, anunță că va propune schimbarea cadrului legislativ astfel încât responsabilitatea în cazuri asemănătoarea celui de la Rahova să fie clar stabilită. Ivan a cerut ca persoanele vinovate să fie aspru pedepsite.

Reamintim că vineri dimineață s-a produs o explozie puternică la un bloc din Calea Rahovei, Sector 5, București. Trei persoane (femei) au murit, iar 15 au fost rănite. Aproape 500 de persoane nu mai au acces la locuințele lor. Din primele…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe