Connect with us

EVENIMENT

Incendiu într-un bloc din Craiova: 70 de locatari, evacuați din cauza fumului de pe casa scării

Publicat

pompieri noaptea general 2
arhiva foto

Un incendiu a izbucnit, luni noaptea, într-un bloc din Craiova. Zeci de locatari au fost evacuați din bloc, din cauza fumului.

Potrivit ISU Dolj, pompierii au fost solictați să intervină la un incendiu izbucnit, luni noaptea, la un apartament situat în municipiul Craiova, pe Strada Lămâiței.

Ss-au deplasata la locul evenimentului două autospeciale de lucru cu apă și spumă, o autoscară și o autospecială de descarcerare.

Incendiul s-a manifestat la un apartament în blocul G3.

Pompierii au lichidat în cel mai scurt timp incendiul.

Nu au fost victime în apartament. Circa 70 de persoane au fost evacuate din din bloc, până la evacuarea fumului din casa scării.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Mircea Moroșan, primarul din Huedin, și-a dat demisia. Care sunt motivele pentru care pleacă după aproape 5 mandate

Publicat

mircea morosan e1665736541942.jpg






Primarul orașului Huedin, Mircea Moroșan, și-a înaintat demisia din funcție, după o lungă activitate în administrația locală.

După patru mandate consecutive și un al cincilea câștigat la alegerile locale din 2024, Moroșan, în vârstă de 66 de ani, membru al PNL Cluj, a decis să se retragă, considerând că este momentul potrivit pentru a lăsa locul unei noi conduceri.

Șoc la PNL. Mircea Moroșan,...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Incident grav la Cluj. Șofer prins cu alcoolemie ridicată și fără permis, arestat preventiv

Publicat

fiola alcool volan.jpg






Un bărbat a fost arestat preventiv după ce a fost prins conducând sub influența alcoolului și fără permis. 

Bărbatul a fost oprit de polițiști în noaptea de 8 ianuarie, în jurul orei 23:55, când se afla la volanul unui autoturism Mercedes pe DJ 107F, în comuna Luna, județul Cluj.

Bărbatul era mort de beat

Potrivit procurorilor de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Turda, șoferul avea o alcoolemie de...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

U-BT Cluj își începe cursa pentru al doilea trofeu al sezonului. Clujul merge la luptă cu ambiții mari în Cupa României

Publicat

u bt cluj napoca facebook.jpg






U-BT Cluj-Napoca intră într-o nouă linie dreaptă a sezonului 2025–2026, aflându-se la exact o lună distanță de următoarele dueluri interne, odată cu startul Final 8-ului Cupei României.

După triumful din SuperCupa României, obținut în fața celor de la CSO Voluntari, campioana își propune să pună mâna și pe al doilea trofeu al stagiunii: Cupa României.

Oradea va fi centrul baschetului românesc în...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Guvernul scoate la „tablă” restanțierii. Apare „Lista rușinii” pentru oamenii și firmele cu datorii la stat, dar și „Lista albă”

Publicat

bani pixabay.jpg






Guvernul pregătește o schimbare majoră în relația dintre stat și contribuabili. Astfel, se va introducere „Lista a rușinii” pentru cetățenii și firmele cu datorii la buget, dar și o listă publică cu cei care își achită la timp obligațiile fiscale.

Măsurile sunt prevăzute într-un proiect de lege publicat în transparență decizională de Ministerul Dezvoltării și fac parte din reforma administrației...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe