EVENIMENT
Incendiu într-un bloc din Târgu Mureș. Zeci de locatari, evacuați din apartamente. Trei persoane, transportate la spital
Un incendiu a izbucnit, marți dimineață, într-un apartament din municipiul Târgu Mureș, zeci de persoane fiind evacuate din locuințe.
Potrivit ISU Mureș, incendiul a iznbucnit într-un apartament situat pe strada Petru Dobra, nr. 13, iar apelantul anunța că o victimă ar fi rămas blocată în interior.
Pompierii militari sosiți la fața locului au evacuat 25 de persoane, iar 6 locatari s-au autoevacuat din bloc.
Un bărbat a fost surprins în apartamentul unde a avut loc incendiul, acesta fiind scos de pompieri din locuință.
Acesta, împreună cu soția și fiicaau fost fi transportați spital, în vederea efectuării de investigații medicale.
EVENIMENT
OPINIE. Dragoș Damian: Nicușor Dan, discurs de mare CEO, de mare corporație, de 1 Decembrie 2025. Aveam nevoie de asta
Dragoș Damian, CEO al Terapia Cluj, a analizat discursul președintelui României, Nicușor Dan, ținut la recepția de la Palatul Cotroceni de Ziua Națională a României.
Pare, dar nu este un comentariu de tip odă conducătorului suprem. Pentru că trebuie să recunoaștem, este prima dată când un Președinte al României ne vorbește la evenimentul de gală de Ziua Națională, cu candoare, dacă putem spune așa,…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Tânăr din Alba prins la volan fără permis, pe o stradă din Deva. Cum a fost oprit de polițiști
Un tânăr de 20 de ani din Alba a fost prins conducând fără permis, pe o stradă din Deva. Acesta se afla la volanul unui autoturism căruia nu-i funcționa corespunzător sistemul de iluminare.
Potrivit IPJ Hunedoara, duminică, 30 noiembrie, în jurul orei 20.30, polițiștii au oprit pe strada Ciprian Porumbescu, din municipiul Deva, un autoturism ce prezenta defecțiuni la sistemul de iluminare.
În plus, conducătorul mașinii, un tânăr de 20 de ani din comuna Avram Iancu, nu purta…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
UPDATE FOTO: INCENDIU la Petrești. Focul a cuprins o anexă gospodărească. Pompierii din Sebeș intervin cu două autospeciale
Un incendiu a izbucnit marți după-amiaza în localitatea Petrești. O anexă gospodărească a luat foc. Pompierii din Sebeș intervin cu două autospeciale.
Potrivit ISU Alba, Detașamentul de pompieri Sebeș intervine pentru stingerea unui incendiu în localitatea Petrești, pe strada Energiei, la nr. 77.
Este vorba despre un incendiu izbucnit la o anexă gospodărească (grajd).

Pompierii intervin cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj de prim ajutor.
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
EXCLUSIV. Alin Tișe: ”Fabrica de energie din gunoi” din Cluj, inclusă în planul național și european de gestionare a deșeurilor
Președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, a declarat,marți, în exclusivitate, la podcastul Contraste de la Cluj24, că fabrica unde deșeurile sunt transformate în energie va fi inclusă atât în planul național, cât și în planul european de gestionare a deșeurilor.
CJ Cluj a depus actele pentru a deveni coproprietar al patentului, iar acest lucru se va întâmpla în scurt timp.
Alin Tișe: ”Ne-a…
Citește mai mult pe Cluj24.ro



