EVENIMENT
Incendiu VIOLENT la o haltă CFR din Târgu Mureș. În interiorul clădirii a fost găsită o persoană carbonizată
Un incendiu a izbucnit, vineri seară, la o haltă CFR din Târgu Mureș. Din primele informații, focul a izbucnit la imobilul din haltă. În interior a fost găsită o persoană carbonizată.
Potrivit ISU Mureș, pompierii din cadrul Detașamentului Târgu Mureș au intervenit pe strada strada Aleea Carpați.
Din primele informații, incendiul a izbucnit la imobilul aflat în haltă.
UPDATE Precizările IPJ Mureș:
La data de 12 noiembrie, în jurul orei 20:00, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că, la un imobil, din Târgu Mureș, s-a produs un incendiu.
La fața locului s-au deplasat polițiști, precum și echipaje din cadrul ISU Mureș, procedându-se la stingerea incendiului.
În interiorul imobilului a fost identificat cadavrul unui bărbat de 56 de ani.
Acesta a fost transportat la I.M.L Târgu Mureș, în vederea efectuării necropsiei, pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor decesului”.
Potrivit sursei citate, în cauză, polițiștii au deschis un dosar penal în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor producerii incidentului.
”Arde generalizat o clădire (fosta haltă), lângă calea ferată. Din nefericire, în interior a fost identificata o victimă carbonizată”, au precizat reprezentanții ISU Mureș.
La fața locului au intervenit pompierii militari din cadrul Detașamentului Târgu Mureș cu un echipaj de stingere cu apă și spumă.
efectuează cercetări pentru stabilirea identității persoanei decedate și pentru a afla cauza izbucnirii incendiului.
Știre în actualizare
EVENIMENT
Cristi Danileț: România a pierdut la CEDO pentru că a fost în război cu magistrații curajoși, critici cu privire la anti-reforme
Fostul judecător clujean Cristi Danileț explică, într-o postare amplă pe blogul personal, motivele care au dus la condamnarea României de către Marea Cameră a Curții Europene a Drepturilor Omului, în data de 15 decembrie 2025.
Hotărârea definitivă luată de CEDO în favoarea fostului judecător clujean stabilește că magistrații pot comenta public, inclusiv pe rețelele sociale, subiecte de interes general...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
CSM, pus la zid după verdictul CEDO în cazul Cristi Danileț. Forumul Judecătorilor cere demisia Liei Savonea
Asociația Forumul Judecătorilor din România solicită public Consiliului Superior al Magistraturii să își asume răspunderea pentru abuzul constatat de Marea Cameră a Curții Europene a Drepturilor Omului în cauza Danileț împotriva României.
Reprezentanții magistraților vorbesc despre un regres major al justiției, sancțiuni disciplinare aplicate discreționar și o criză profundă de credibilitate a sistemului...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Pacienții ar putea obține a doua opinie medicală, gratuit. Medicii, obligați să îi programeze la următoarea investigație. PROIECT
Pacienții asigurați vor avea dreptul la o a doua opinie medicală, decontată de Casa Naţională de Asigurări de Sănătate, măsură care va contribui la creșterea calității actului medical, potrivit unui proiect de lege adoptat de Senat.
Noile modificări vin în completarea Legii nr. 46/2003 privind drepturile pacientului. Astfel, la articolul 11, după alineatul (1) se introduce un nou alineat, alin.(2), cu următorul cuprins:
"Toate persoanele asigurate au dreptul la a doua...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Aeroportul ”Avram Iancu” scoate la licitație un spațiu pentru cafe-bar. Suprafața e generoasă
Aeroportul Internațional ”Avram Iancu” Cluj scoate la licitație publică închirierea unui spațiu comercial destinat desfășurării activității de alimentație publică în regim cafe-bar, plus zonă mese.
Spațiul are o suprafață totală de 67,70 mp și este situat în Terminalul Pasageri Sosiri Schengen, zonă sosiri, parter, hol public Vest, situat în perimetrul aeroportului.
Potrivit anunțului ședința...
Citește mai mult pe Cluj24.ro


