ACTUALITATE
Începe „bătălia cărților”. Concursul de la Biblioteca „Octavian Goga” din Cluj, deschis de scriitorul Alex Moldovan
Biblioteca Judeţeană „Octavian Goga” din Cluj-Napoca lansează cea de-a X-a ediţie a Concursului Naţional de Lectură „Bătălia cărților”, care are ca scop promovarea lecturii de plăcere în rândul copiilor și adolescenților, potrivit unui comunicat al Consiliului Județean Cluj.
Concursul se va derula în perioada martie-septembrie 2023, sub egida Asociaţiei Naţionale a Bibliotecarilor şi Bibliotecilor Publice din România (ANBPR) și va fi organizat în mai multe biblioteci publice din ţară, dar și la Chișinău, în Republica Moldova.
Începe „bătălia cărților”. Concursul de la…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
ACTUALITATE
Bărbat de 57 de ani, din municipiul Botoșani, reținut pentru conducere sub influența alcoolului. Polițiștii botoșăneni continuă cercetările
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Percheziții la Corlăteni după un videoclip postat pe rețelele sociale: Polițiștii au ridicat o armă și 1.500 de cartușe
Citește mai mult pe Botosani24.ro

