Connect with us

EVENIMENT

Incident dramatic în Mamaia: O femeie s-a aruncat de la etajul 8 al unui hotel din stațiune

Publicat

politia accident actiune noaptea.jpg

Incident dramatic petrecut, miercuri dimineață, în Mamaia. O femeie a murit,  după ce s-a aruncat în gol, de la etajul 8 al unui hotel din stațiune. Polițiștii au deschis un dosar penal.

Potrivit IPJ Constanța, miercuri, 21 iunie, în jurul orei 04.00, polițiști din cadrul Poliției stațiunii Mamaia au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană s-a aruncat de la etajul 8 al unui hotel din stațiunea Mamaia.

UPDATE: Incidentul a avut loc miercuri, 21 iunie, în jurul orei 04.00. Potrivit ISU Constanța, pompierii militari au fost solicitați în urma unui apel la 112, să intervină în Stațiunea Mamaia, la o persoană căzută de la înălțime.

Au intervenit pompierii militari cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și două ambulanțe

Din păcate, la sosirea echipajelor la fața locului, victima prezenta leziuni incompatibile cu viața, fiind declarat decesul acesteia, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Constanța.

Polițiștii deplasați la fața locului au constatat că cele sesizate se confirmă, fiind vorba de o femeie, de 48 de ani.

La fața locului s-au deplasat două echipaje SMURD, care au constatat decesul femeii.

”În cauză, a fost întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, au transmis reprezentanții IPJ Constanța.

Potrivit unor surse citate de publicația locală Ziua de Constanța, femeia ar fi fost cazată singură în camera de hotel.

1 Comentariu

1 Comentariu

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Vouchere de 7.900 de euro pentru copiii cu dizabilități, pentru achiziționarea de tehnologii asistive și de acces. CONDIȚII

Publicat

vouchere de 7.900 de euro pentru copiii cu dizabilități, pentru

Vouchere de 7.900 de euro pentru copiii cu dizabilități. Ministrul Muncii, Florin Manole, a anunțat miercuri că vouchere de până la 7.900 de euro sunt disponibile pentru copiii cu dizabilităţi, pentru achiziționarea de tehnologii asistive și de acces în cadrul proiectului „Tech-Assist”. Potrivit acestuia, preînscrierea a început de la 1 octombrie. 

„Este o șansă reală pentru mii de copii să fie mai independenți și pentru părinți să știe că nu sunt singuri. Vă…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Târgul de Cariere revine la Cluj-Napoca. Oportunități pentru candidați

Publicat

targul de cariere cluj e1592916663891.jpg






Târgul de Cariere, unul dintre cele mai longevive evenimente dedicate pieței muncii din România, își deschide porțile la BT Arena pe 2 și 3 octombrie 2025, între orele 11:00 și 19:00 (ziua 1) și 11:00-17:00 (ziua 2).

Evenimentul, aflat la cea de-a 19-a ediție, promite să aducă împreună candidați talentați și angajatori din diverse domenii, consolidând conexiunile între mediul profesional și public.

De-a…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cât va sta după gratii un tânăr care a jefuit un cazino din Alba Iulia. A vrut să dea lovitura în localul în care avea interdicție

Publicat

cât va sta după gratii un tânăr care a jefuit

Un tânăr în vârstă de 32 de ani din Zlatna, Iulian P., a fost condamnat definitiv pentru tâlhărie calificată, după ce a jefuit un cazino de pe Bulevardul Transilvaniei din Alba Iulia. Fapta a comis-o în data de 1 martie 2025, iar două luni mai târziu a și fost trimis în judecată. În data de 30 iunie 2025 a fost condamnat în prima instanță, dar nu a fost de acord cu pedeapsa primită. 

Drept urmare, acesta a făcut apel, iar dosarul s-a judecat pe rolul instanței superioare,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

2 octombrie: Ziua Mondială a Nonviolenței, dedicată promovării păcii, toleranței și rezistenței pașnice în fața injustiției

Publicat

2 octombrie: ziua mondială a nonviolenței, dedicată promovării păcii, toleranței

Ziua Mondială a Nonviolenței: În fiecare an, pe 2 octombrie, lumea întreagă sărbătorește această zi dedicată promovării păcii, toleranței și rezistenței pașnice în fața injustiției.

Acest fapt nu este unul întâmplător, Organizația Națiunilor Unite alegând în mod expres această dată, la momentul creării acestei zile în anul 2007, pentru a-i oferi o dublă semnificație, scrie National Today.

Aceasta marchează data nașterii lui Mohandas Karamchand Gandhi, cunoscut…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe