ACTUALITATE
Incident incredibil în Germania: Șeful unei companii de balet a mânjit-o pe față cu fecale de câine pe o jurnalistă care i-a criticat spectacolul

Şeful unei companii germane de balet a fost suspendat din funcţie și este anchetat de poliție după ce ar fi mânjit fața unui critic cu excrementele câinelui său, pentru că i-a descris una dintre producții drept „plictisitoare” și „ dezarticulată”.
Marco Goecke, șeful companiei de balet a Operei de Stat din Hanovra, s-a confruntat cu Wiebke Hüster, criticul de balet al Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), la spectacolul de duminică seara, relatează The Guardian.
Goecke, în vârstă de 50 de ani, care s-a antrenat la conservatorul regal din Haga, este…
Citește mai mult pe Spotmedia.ro
ACTUALITATE
DEZASTRU: Un sfert dintre TINERII români nu au un loc de muncă. Rata șomajului a urcat la 5,6% în februarie 2025

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Bătaie cu sabie într-un cazinou din Botoșani: Trei bărbați trimiși în judecată pentru tentativă de omor

Citește mai mult pe Botosani24.ro