ACTUALITATE
Incident la Promenada Mall Sibiu: Un muncitor a căzut 10 metri în gol. A fost transportat la spital în stare de conștiență
Un tânăr din județul Cluj, angajat al unei firme de construcții ce face lucrări la Mall Sibiu, a căzut, miercuri, de la o înălțime de aproximativ 8-10 metri. A fost transportat de urgență la spital, în stare de conștiență.
Potrivit IPJ Sibiu, tânărul, de 27 de ani, este angajat al unei firme de construcții din București. Executa lucrări în incinta Promenada Mall Sibiu, în momentul în care a căzut de la înălțime.
A fost transportat la spital în stare de conștiență, având traumatisme la picioare și în zona lombară a corpului.
Poliția desfășoară cercetări privind infracțiunea de vătămare corporală din culpă, urmând să fie stabilite circumstanțele producerii incidentului.
ACTUALITATE
Autostrăzile Iași-Ungheni și Suceava-Siret trebuie să fie finalizate până în 2030, a dat asigurări premierul Ilie Bolojan
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Primarul Botoșaniului ia în calcul acordarea de sprijin financiar persoanelor cu handicap, pentru a putea plăti impozitele
Citește mai mult pe Botosani24.ro
