ACTUALITATE
Înotătorul Robert Glinţă, calificat în finala probei de 100 m spate la Mondiale
Înotătorul român Robert Glinţă s-a calificat, luni, în finala probei de 100 m spate, la Campionatele Mondiale de nataţie de la Gwangju (Coreea de Sud), cu al optulea timp din semifinale, 53 sec 40/100, potrivit site-ului FINA.
Glinţă, sportiv calificat deja la Jocurile Olimpice de la Tokyo din 2020, fusese înregistrat în seriile de luni cu 53 sec 64/100, al şaptelea timp atunci.
Daniel Cristian Martin, după ce a fost cronometrat cu al optulea timp în serii, 53 sec 65/100, care i-a adus şi lui biletul pentru JO 2020, a ocupat doar locul 12 în semifinale, cu 53 sec 71/100, ratând prezenţa în finală.
Chinezul Jiayu Xu a reuşit cel mai bun timp din semifinale, 52 sec 17/100, nou record al Campionatelor Mondiale. Finala la 100 m spate va avea loc marţi.
AGERPRES
ACTUALITATE
Accident grav la Flămânzi: Cinci persoane, inclusiv un pieton, au ajuns la spital după un eveniment rutier
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
FOTO&VIDEO: Sub acoperământul Maicii Domnului, Parohia Talpa și-a primit noul păstor. Părintele Daniel Anechitei a fost așteptat cu bucurie de enoriași
Citește mai mult pe Botosani24.ro




