ACTUALITATE
Înregistrare șocantă în Oradea: un adolescent și-a pus câinele să ucidă o pisică (VIDEO)
O înregistrare șocantă, făcută de un adolescent orădean în care acesta îşi filmează câinele în timp ce fugăreşte şi ucide o pisică a stârnit indignarea iubitorilor de animale, care au distribuit masiv postarea pe Facebook, cerând autorităţilor judiciare să ia măsuri împotriva lui.
„Şi-a asmuţit câinele pe o biată pisică, pe care a ucis-o. Comentariul lui la acest video a fost «aşa stăpân, aşa câine». Să înţelegem că a recunoscut singur că e criminal în devenire. V-aş ruga să distribuiţi în toate grupurile, ca toată România să-i cunoască fapta", a scris, pe Facebook, o orădeancă, reproducând filmarea și postând imagini cu profilul adolescentului în cauză. Aceasta a mai menționat și că persoana „care a postat iniţial a fost ameninţată şi constrânsă să şteargă filmuleţul”.
Întâmplarea s-ar fi petrecut în cursul zilei de luni. Marți, adolescentul şi-a închis contul de Facebook, însă Poliția Bihor a început o anchetă în caz.
Citește mai mult în articolul „Filmuleţ șocant, distribuit pe Facebook: Un adolescent din Oradea şi-a asmuţit câinele pe o pisică şi a filmat în timp ce era ucisă (VIDEO)”
ACTUALITATE
Zile libere fără „punte” între Anul Nou și Bobotează. Guvernul scurtează minivacanța bugetarilor de la începutul lui ianuarie 2026
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Ceață persistentă afectează aeroporturile din Moldova: Curse rerutate și anulate la Suceava, Iași și Bacău
Citește mai mult pe Botosani24.ro
Citește mai mult pe Botosani24.ro


