Connect with us

ACTUALITATE

La 56 de ani, Monica Bellucci şochează: ”Visez să trăiesc sănătos până la 150 de ani şi să mor în linişte, în somn”. S-a aflat dieta vedetei

Publicat

Monica Bellucci, în vârstă de 56 de ani, spune că nu făcea deloc sport înainte să devină mamă a doua oară și nici acum se omoară cu mişcarea, iar alergarea este complet exclusă din programul său. Cu toate acestea, ea spune că nu se teme de boală şi nici de bătrâneţe.

Senzuală, charismatică, inteligentă, sclipitoare, elegantă, frumoasă. Pe scurt, o divă uluitoare, emblema frumuseţii mediteraneene. Actriţă, fost model, mamă a două fiice, italianca Monica Bellucci îşi menţine intacte dimensiunile fizice, la vârsta de 56 de ani.

Într-un interviu pentru „Madame Figaro”, vedeta a vorbit despre alimentaţie şi despre fitness.

„Nu am făcut niciodată activitate fizică până la naşterea celei de-a doua fiice ale mea, Leonie. Mult timp am evitat orice formă de exerciţiu. Dar, după a doua sarcină, am decis să fac un antrenament uşor şi am început să lucrez cu un antrenor. Când pot, fac o oră de sport pe zi, dar nu fac jogging niciodată, pentru că mă dor articulaţiile. Momentan, trăiesc foarte bine. Mai târziu, vom vedea. Nu mi-e frică să îmbătrânesc, nu mă tem de boli. Visez să trăiesc sănătos până la 150 de ani, să continuu să beau cappuccino împreună cu prietenii mei şi să mor în linişte, în somn”, a mărturisti Monica Belluccci.

Actrița a vorbit şi despre ce alimente pune pe masă. Se înţelege minunat cu mâncarea de toate felurile.

„Nu am fost niciodată strictă în ceea ce priveşte dieta. Mănânc legume, peşte, carne şi paste. Mărturisesc că renunţ la câte ceva, dar doar ocazional, pentru că îmi place să mănânc şi nu-mi place să mă sacrific”, a mai spus actrița.

Totuşi, admite că este atentă la cantităţi: „Nu sunt obsedată de pierderea în greutate. Dacă aş fi rămas fată de provincie, în adâncul sufletului sunt asta, în sensul că dacă aş fi continuat să locuiesc în Città di Castello, acum aş fi cântărit, probabil, cu 10 kilograme în plus. Dar slujba mă obligă să mă menţin în formă. Dacă faci un film, trebuie să fii atent la masă”. MEDIAFAX

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Femeia de 85 de ani, din Albești, care a legat un câine cu sârmă și la târât, a fost amendată de polițiști. Ce s-a întâmplat cu animalul

Publicat

femeia de 85 de ani, din albești, care a legat

Publicitate

În urma verificărilor efectuate de polițiști a fost identificată femeia din imagini, în vârstă de 84 de ani, din comuna/sat Albești.

 

De asemenea a fost examinat animalul, ocazie cu care nu au fost identificate leziuni pe corpul acestuia, suferințele fizice provocate fiind de moment.

 

Exemplarul canin a fost preluat și încredințat unei asociații pentru protecția animalelor, în vederea asigurării conditiilor necesare și identificării unui…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Reguli și calendare la Evaluare Națională, Bacalaureat și Admitere liceu 2026-2027. Ordinele au fost lansate în consultare publi

Publicat

reguli și calendare la evaluare națională, bacalaureat și admitere liceu

Publicitate

Ministerul Educației a publicat, în consultare publică, calendarele și regulile pentru Evaluarea Națională 2026, Bacalaureatul 2026 și Admiterea în învățământul liceal 2026-2027, informează alba4.ro.

Documentele stabilesc datele probelor scrise și orale, perioadele simulărilor, procedurile de contestații și criteriile de repartizare computerizată, precum și noutăți importante privind vizualizarea lucrărilor și organizarea locurilor…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Schemă complexă de înșelăciune pe WhatsApp și Telegram. Atenție la „mentori”, ”antrenori” și „crypto-consultanți”

Publicat

dnsc avertizează cu privire la înmulțirea tentativelor de fraudă prin

Publicitate

Autoritatea de Supraveghere Financiară (ASF) avertizează publicul cu privire la o schemă de înșelăciune complexă, desfășurată prin intermediul aplicațiilor de mesagerie WhatsApp și Telegram, precum și prin alte platforme sociale, care se prezintă sub forma unei comunități cu caracter educațional și investițional, scrie alba24.ro.

Această schemă frauduloasă se bazează pe crearea unor grupuri aparent active pe platforme precum WhatsApp sau…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Botoșani: Peste 300 de forțe de ordine vor acționa pentru siguranța cetățenilor în minivacanță

Publicat

botoșani: peste 300 de forțe de ordine vor acționa pentru

Publicitate

În perioada 15 – 17 august 2025, la nivelul județului Botoșani, peste 300 de forțe de ordine vor acționa pentru siguranța cetățenilor, împreună cu celelalte instituţii ale statului cu atribuţii în asigurarea ordinii şi liniştii publice.

Astfel, vor fi asigurate măsuri pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii publice, în special în locurile aglomerate și zonele de agrement.

Pentru a ajunge în siguranță la destinație,…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe