EVENIMENT
Loteria Română anunță report de peste 2,87 milioane de euro la Loto 6/49. La Noroc, report de peste 5 milioane lei
Reportul la categoria I a jocului Loto 6/49 de duminică depăşeşte 14,22 milioane de lei (peste 2,87 milioane de euro), iar la Noroc este în joc un report cumulat în valoare de peste 5 milioane de lei (peste un milion de euro), informează Loteria Română.
Potrivit sursei citate, la jocul Joker, la categoria I, este în joc un report în valoare de peste 8,47 milioane de lei (peste 1,71 milioane de euro), iar la categoria a II-a se înregistrează un report în ce depăşeşte 30.600 de lei.
De asemenea, la Noroc Plus, reportul cumulat "sare" de 77.400 de lei (peste 15.600 de euro), în timp ce în cazul Loto 5/40 se înregistrează, la categoria I, un report în valoare de peste 27.400 de lei, iar la categoria a II-a un cuantum al premiilor de aproximativ 13.700 de lei.
La Super Noroc se înregistrează un report cumulat în valoare de peste 47.000 de lei.
Duminică, 2 octombrie, vor avea loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 şi Super Noroc, după ce la joi, 29 septembrie, Loteria Română a acordat peste 16.100 de câştiguri în valoare totală de peste 757.300 de lei.
Agerpres
CFR Cluj a postat un mesaj de mulţumire fostului său atacant, Louis Munteanu, după ce acesta a plecat la un club din SUA.
28 de goluri marcate de Louis Munteanu
„Cluburile CFR 1907 Cluj și D.C. United au ajuns la un acord pentru transferul definitiv al atacantului Louis Munteanu la formația din Statele Unite ale Americii. Ajuns în Gruia în vara anului 2024, Louis și-a confirmat rapid valoarea în...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Aproape 9.200 de locuințe din Alba nu au curent electric. Situația s-a agravat de la ultima raportare a autorităților
Autoritățile din Alba au anunțat că aproape 9.200 de locuințe din județ nu au curent electric din cauza viscolului. În ciuda unui număr foarte mare de echipe ale DEER Alba, aflate în teren, situația s-a înrăutățit față de ora 15:00.
Dacă la ora 15:00, numărul locuințelor rămase fără energie electrică era de 8.791, la ora 18:00, era deja vorba despre 9.196, cu toată intervenția zecilor de echipe aflate pe teren.
Șeful DSU, Raed Arafat, a anunțat că echipele de...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Sediul noii direcții regionale a Romsilva ar putea ajunge la Alba Iulia, la insistențele lui Florin Roman. Conflict între liberali
Sediul noii direcții regionale a Romsilva ar putea ajunge la Alba Iulia. Subiectul a încins atmosfera între liberalii din cele trei județe, potrivit surselor Alba24.
Inițial, în proiectul de reorganizare, sediul regiunii era la Hunedoara, însă deputatul liberal de Alba, Florin Roman, a insistat ca sediul să fie la Alba Iulia și ar fi reușit să schimbe decizia la Ministerul Mediului.
Astfel, în proiectul de reorganizare aflat în circuit de avizare, sediul noii regiuni silvice...
Citește mai mult pe Alba24.ro
Un copac încărcat de zăpadă a căzut, luni seară, într-o parcare din Alba Iulia. Din fericire, locul de parcare era gol la momentul incidentului.
Zăpada căzută în oraș generează și altfel de probleme, pe lângă cele de trafic. Copacii încărcați de zăpadă riscă să cadă peste mașini sau chiar peste pietoni.
Un astfel de copac s-a prăbușit luni seară, peste un loc de parcare de pe Strada Arnsberg. Un alt copac s-a prăbușit în weekend în zona Străzii Detunata.
Citește mai mult pe Alba24.ro
