Connect with us

ACTUALITATE

Loteria Română: Report de peste 2,49 milioane de euro la Joker

Publicat

loto-6-49

Un report de peste 12,13 milioane lei (peste 2,49 milioane de euro) se înregistrează la categoria I a jocului Joker, în cadrul tragerilor loto care au loc duminică, informează Loteria Română.

La categoria I a jocului Loto 6/49 este în joc un report în valoare de peste 3 milioane lei (peste 624.000 de euro), iar la Noroc un report cumulat în valoare de peste 1,44 milioane lei (peste 295.000 de euro).

La tragerea Joker de joi, 8 octombrie, la categoria a II-a s-au înregistrat două câştiguri a câte 120.535,61 lei. Biletele norocoase au fost jucate la o agenţie din judeţul Bacău, respectiv la o agenţie din judeţul Iaşi.

Totodată, la categoria a II-a jocului Joker, reportul este de peste 274.000 de lei (peste 56.200 de euro). La Noroc Plus, la categoria I, se înregistrează un report in valoare de peste 330.700 de lei (peste 67.800 de euro).

La Loto 5/40 se înregistrează la categoria I un report în valoare de peste 136.000 de lei (aproximativ 28.000 de euro), iar la categoria a II-a a rămas în joc un report in valoare de peste 90.700 de lei (peste 18.600 de euro).

La Super Noroc este în joc un report cumulat in valoare de peste 75.600 de lei.

Duminică, 11 octombrie, vor avea loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 şi Super Noroc, după ce la tragerile loto de joi, 8 octombrie, Loteria Română a acordat peste 18.000 de câştiguri în valoare totală de peste 798.000 de lei. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

„Bursa Sfântului Nectarie”, un dar pentru tinerii credincioși ai Botoșaniului oferit de părintele Marius Ciobanu, parohul Bisericii „Sf. Apostol Andrei și Sf. Ierarh Nectarie”

Publicat

„bursa sfântului nectarie”, un dar pentru tinerii credincioși ai botoșaniului

Publicitate

Biserica „Sfântul Apostol Andrei și Sfântul Ierarh Nectarie”, din curtea Spitalului de Copii Botoșani, a devenit locul unei frumoase inițiative menite să sprijine tinerii care îmbină credința cu dăruirea pentru învățătură.

Părintele Marius Ciobanu, parohul bisericii, sprijinit de oameni de bine, a lansat „Bursa Sfântului Nectarie”, un proiect cu profund caracter duhovnicesc și educativ.

„Știut fiind că Sfântul Nectarie și-a dorit…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Deficitul comercial al României a urcat la 24,5 miliarde de euro după primele nouă luni din 2025. Țara noastră importă mult mai mult decât exportă

Publicat

„beneficiarii” veniturilor de lux sau milionarii de la stat ai

Publicitate

Ce deficit are România: Deficitul balanței comerciale (FOB/CIF) a urcat la aproape 24,5 miliarde de euro, după primele nouă luni ale acestui an, fiind mai mare peste un miliard de euro (+4,3%) decât cel înregistrat în perioada similară a anului trecut, potrivit datelor publicate luni de Institutul Național de Statistică (INS).

Deficitul balanței comerciale apare atunci când un stat importă mai multe bunuri și servicii decât exportă.

Adică…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Temperaturi maxime de 13 – 15 grade în majoritatea regiunilor, în această săptămână

Publicat

cod galben de vreme instabilă, valabilă treptat, până duminică dimineața,

Publicitate

Temperaturile maxime nu vor mai depăși 15 grade în această săptămână în majoritatea regiunilor, valori mai mari fiind înregistrate în Banat, unde vremea va deveni caldă pentru această perioadă.

Pentru săptămâna următoare meteorologii anunță că gradul de incertitudine al prognozei este foarte ridicat însă, cel mai probabil, va fi o alternanță de zile reci și calde.

Potrivit prognozei pentru intervalul 10 – 23 noiembrie 2025, publicate…

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

307 de locuri de muncă disponibile la Botoșani. LISTA comunicată de AJOFM

Publicat

307 de locuri de muncă disponibile la botoșani. lista comunicată

Publicitate

Nu mai puțin de 307 locuri de muncă sunt libere în această săptămână la nivelul județului Botoșani. Datele au fost centralizate de AJOFM Botoșani de la agenții economici și făcute publice la începutul acestei săptămâni.

Iată și lista completă cu locurile de muncă comunicate de AJOFM Botoșani:

DENUMIRE COR DENUMIRE ANGAJATOR ADRESA ANGAJATOR
CONSILIER INSTITUTII PUBLICE DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe