Connect with us

EVENIMENT

Loteria Română: Report de peste 3,13 milioane de euro la Joker la extragerea de duminică

Publicat

loto-6-49

Reportul la categoria I a jocului Joker depăşeşte 15,24 milioane lei (peste 3,13 milioane de euro) în cadrul extragerilor loto de duminică, informează Loteria Română.

De asemenea, la Loto 6/49 este în joc o sumă de aproximativ peste 996.000 de lei (peste 204.600 de euro), iar la Noroc este un report cumulat în valoare de peste 1,53 milioane lei (peste 314.600 de euro).

La Joker, la categoria a II-a, se înregistrează un report de peste 913.000 de lei (peste 187.500 de euro) la care se adaugă câte un autoturism Dacia Logan pentru fiecare variantă câştigătoare la această categorie.

În acelaşi timp, la jocul Loto 5/40 Loteria Româna suplimentează fondul de câştiguri al categoriei I cu câte un autoturism Dacia Logan pentru fiecare variantă câştigătoare la această categorie. La Loto 5/40 se înregistrează la categoria I un report în valoare de peste 26.000 lei, iar la categoria a II-a, la acelaşi joc, reportul este de aproximativ 89.000 de lei (peste 18.200 de euro). La Super Noroc se înregistrează un report cumulat în valoare de peste 39.000 de lei.

Valoarea unui autoturism Dacia Logan este de 45.324,70 lei.

Potrivit sursei citate, acordarea câştigurilor în autoturisme se va face în ordinea cronologică a revendicării câştigurilor, în limita numărului de autoturisme disponibile. În situaţia în care numărul total de variante câştigătoare la categoria a II-a la Joker şi la categoria I la Loto 5/40 este mai mare decât numărul de autoturisme Dacia Logan disponibile la nivelul CN Loteria Română pentru a fi acordate ca premii: după epuizarea numărului de autoturisme Dacia Logan disponibile se va acorda contravaloarea în bani a autoturismului/autoturismelor aferente celorlalte variante câştigătoare menţionate (respectiv contravaloarea în bani autoturism: 45.324,70 lei).

La tragerea Loto 6/49 de joi, 17 decembrie, s-a câştigat premiul de categoria a II-a în valoare de 59.062,80 lei. Biletul norocos a fost jucat în Craiova şi a fost completat cu două variante simple la Loto 6/49.

Duminică, 20 decembrie, vor avea loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 si Super Noroc, după ce la tragerile loto de joi, 17 decembrie, Loteria Româna a acordat peste 11.500 de câştiguri în valoare totală de peste 483.800 de lei. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO: Polițiștii din Alba, acțiuni de prevenire a furturilor din locuințe cu ocazia zilei europene a siguranței proprietății

Publicat

video: polițiștii din alba, acțiuni de prevenire a furturilor din

Polițiștii din Alba au desfășurat o serie de acțiuni de prevenire a furturilor din locuințe cu ocazia Zilei Europene dedicate siguranței proprietății.

În data de 18 iunie 2025, cu ocazia Zilei Europene de Prevenire a Furturilor din Locuințe, polițiștii din județul Alba au desfășurat o serie de acțiuni de informare și conștientizare a populației privind riscurile asociate furturilor din locuințe și metodele de prevenire a acestora.

Scopul principal al acțiunilor a fost…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Compania de Apă Someș răspunde celor din Dezmir lăsați fără apă: Este o problemă de supraconsum pentru grădinărit și udat peluze

Publicat

whatsapp image 2025 06 18 at 13.32.24 e1750249712287.jpeg

Compania de Apă Someș a găsit explicația pentru lipsa de apă reclamată de locuitorii satului Dezmir și spune că este vorba despre supraconsum în anumite ore din cauza folosită apei în alte scopuri decât cele casnice, cum ar fi grădinărit, sere sau udat peluze.

”Astfel, în Dezmir, între anumite ore, se furnizează fie apă cu presiune scăzută fie după un program, în funcție de disponibilitatea rezervoarelor de acumulare.

Sistemul de alimentare cu apă este…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Peste 43.000 de fermieri primesc bani de la APIA. Pentru ce se fac plățile în valoare totală de peste 60 de milioane de euro

Publicat

crește valoarea creditelor garantate de stat pentru fermieri. ”de cinci

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) a început, miercuri, transferul sumelor aferente Sprijinului Cuplat pentru Campania 2024. Peste 43.000 de fermieri vor beneficia de plăți în valoare totală de peste 60 de milioane de euro.

Banii sunt din Fondul European de Garantare Agricolă (FEGA).

”Înțelegem pe deplin importanța acestor fonduri pentru menținerea activităților din agricultură și pentru susținerea sectoarelor sensibile, precum zootehnia și…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Câți români vor primi ajutor pentru facturile la energie, de la 1 iulie. Șefii Ministerului Energiei, surprinși de cifra mare

Publicat

guvernul renunță la plafonarea facturilor. anre: schema de sprijin care

Câți români vor primi ajutor pentru facturile la energie, de la 1 iulie: Șefii Ministerului Energiei au fost surprinși de cifra mare de gospodării aflate în sărăcie energetică.

Aproximativ 3,5 milioane de gospodării ar putea beneficia de un ajutor financiar pentru plata facturilor la energie electrică după data de 1 iulie 2025, când va intra în vigoare liberalizarea completă a pieței de energie.

Informația a fost anunțată de Adrian Vintilă, consilier al ministrului…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe