ACTUALITATE
MAI: Gradul de ocupare al centrelor de cazare ale IGI este de aproape 70%
Gradul de ocupare al centrelor de cazare ale Inspectoratului General pentru Imigrări este de 68,3%, a informat, joi, Ministerul Afacerilor Interne (MAI).
De la începerea conflictului din Ucraina, 4.019 de cetăţeni ucraineni au solicitat azil în România, dintre care 45 în ultimele 24 de ore. Aceşti cetăţeni beneficiază de toate drepturile prevăzute de legislaţia naţională.
"În ceea ce priveşte traficul prin punctele de trecere a frontierei, menţionăm că, în ultimele 24 de ore, în ţara noastră au intrat 19.104 de mijloace de transport şi de 63.709 de persoane, dintre care 15.286 de cetăţeni ucraineni", arată sursa citată. Agerpres
Citește Romania24.ro pe Google News
ACTUALITATE
Cutremur de 3,7 grade în zona Vrancea, duminică după-amiază. Seismologii au revizuit magnitudinea și adâncimea
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Taxele și impozitele lui Bolojan scufundă orașul Flămânzi în întuneric. Oamenii refuză plata obligațiilor și blochează serviciile publice
Citește mai mult pe Botosani24.ro
