ACTUALITATE
Marţi se vor executa lucrări la partea carosabilă în punctul de frontieră Giurgiu - Ruse
Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere anunţă că marţi, în jurul orei 11:00, încep lucrări de remediere a părţii carosabile în vama Giurgiu - Ruse, pe sensul Ruse - Giurgiu.
Conform unui comunicat remis AGERPRES, lucrările vor dura aproximativ 12 ore, dar, pentru a se usca stratul de asfalt proaspăt aşternut şi pentru a rezista traficului greu, este nevoie de încă 5 ore până la reluarea circulaţiei în zona lucrărilor.
Lucrările efectuate sunt în perioada de garanţie şi sunt suportate de constructor.
"Precizăm ca ziua de marţi a fost aleasă pentru execuţia lucrărilor după analiza statisticilor de trafic în acest punct de frontieră, statistici care arată ca marţea este cel mai redus trafic în acest punct de frontieră. Spre exemplu, în ziua de marţi, traficul rutier în vama Giurgiu - Ruse este mai scăzut cu aproximativ 30% faţă de ziua de luni", se menţionează în comunicat. AGERPRES
ACTUALITATE
Tragedie la Viișoara: O femeie de 86 de ani a murit după ce anexa în care locuia a fost mistuită de flăcări
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Caz soluționat de Tribunalul Botoșani, inclus de Poliția Română în raportul național al urmăririlor din categoria MOST WANTED
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Peste 12.000 de copii din Botoșani vor beneficia de Programul „Masă Sănătoasă” și în 2026
Citește mai mult pe Botosani24.ro
...
Citește mai mult pe Botosani24.ro
