Unul dintre polițiștii care l-au căutat pe copilul de doi ani din Botoșani a povestit la Digi 24 momentul în care l-au găsit.
Polițistul Emanuel Andriș a făcut mărturii în exclusivitate în legătură cu misiunea de salvare de luni a lui Radu Ayan Mahmood. „A fost o operațiune amplă de căutare. Am reluat toate activitățile de 2 – 3 ori, poate chiar mai mult în unele zone. Am încercat toate variantele. Cu doi colegi ne-am dus în zona Sihăstriei Vorona, am mers pe jos de la mănăstire spre zona de unde a dispărut copilul. La 15 – 20 de minute de mers de la mănăstire, în pădure, am găsit copilul panicat, l-am auzit cum striga după ajutor, am rămas foarte surprinși, era în stare bună, conștient, doar panicat, înfrigurat, flămând,…