EVENIMENT
Maşină de poliţie, implicată într-un accident în Prahova. O femeie şi un copil au ajuns la spital
O maşină de la Poliţia Ploieşti a fost implicată, miercuri, într-un accident, după ce şoferul a pierdut controlul asupra volanului şi a lovit un autoturism staţionat, informează IPJ Prahova.
O femeie şi un copil aflaţi în maşina staţionată au fost răniţi uşor, fiind transportaţi la spital.
„O autospecială din cadrul Secţiei de Poliţie nr. 1 Ploieşti a fost implicată într-un eveniment rutier. Din primele verificări se pare că, în timp ce se deplasa la o intervenţie, având semnalele acustice şi luminoase în funcţiune, conducătorul autospecialei ar fi pierdut controlul asupra direcţiei de mers, intrând în coliziune cu un autoturism care se afla staţionat. În urma impactului două persoane din autoturismul staţionat au fost rănite uşor şi au necesitat transportul la spital”, precizează IPJ Prahova.
Conform sursei citate, în continuare se fac verificări pentru stabilirea cu exactitate a modului în care s-a produs acest eveniment. AGERPRES
EVENIMENT
Război deschis la CFR Cluj. Eugen Trică îl atacă frontal pe Nelu Varga: „Nu are nimic din fotbal. Să nu-mi mai rostească numele”
Conflictul dintre Eugen Trică și Nelu Varga a escaladat după ce fostul jucător și tehnician al CFR-ului a oferit o replică extrem de dură patronului din Gruia.
Liber de contract în prezent, Trică a reacționat vehement după ce Varga l-a catalogat drept „analfabet”, în contextul declarațiilor legate de influența conducerii la meciul Dinamo – CFR Cluj (2-1), disputat la finalul lunii octombrie.
Fost…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Florești își construiește independența energetică printr-un parc fotovoltaic modern. Bogdan Pivariu: Un viitor sustenabil
Bogdan Pivariu, primarul comunei Florești, a vizitat șantierului viitorului parc fotovoltaic care va asigura independența energetică a localității pentru consumul public de electricitate.
Proiectul va acoperi o suprafață de 3,2 hectare și va avea o capacitate instalată de 900 kW, furnizând energie verde pentru multiple utilizări publice.
Parcul va alimenta cu energie:
- sistemul de iluminat public;
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO: Balul Bobocilor 2025 la Universitatea ”1 Decembrie 1918” din Alba Iulia. Cine sunt câștigătorii premiilor
Universitatea “1 Decembrie 1918” din Alba Iulia și-a desemnat câștigătorii în cadrul Balului Bobocilor 2025. Evenimentul s-a desfășurat sâmbătă, 13 decembrie, la Centrul Multicultural “Gheorghe Șincai” din Alba Iulia.
Au fost câștigate următoarele premii:
Premiul Icon Y2K UAB 2025: Bianca Gabriela Apostu

Premiul Pop Star Y2K UAB: Nicola-Ariana Vlăiconi
![]()
În urma sondajului de pe site-ul Alba24.ro,
Miss și Mister Popularitate au fost desemnați Bianca Gabriela…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Fenice Palas deschide un nou capitol culinar la RIVUS și va aduce specificul libanez la Cluj-Napoca
Un nou punct de atracție gastronomică va inaugura o locație în viitorul proiect RIVUS, dezvoltat de companiile IULIUS și Atterbury Europe. Fenice Palas, un restaurant cu specific libanez, va aduce în Cluj-Napoca o experiență autentic orientală, unde clienții vor putea savura preparate tradiționale atent selecționate.
Noul local promite să devină un reper pentru iubitorii de bucătărie levantină și…
Citește mai mult pe Cluj24.ro




