Connect with us

EVENIMENT

FOTO/VIDEO: Mașină răsturnată pe Autostrada A1, pe sensul către Pitești. O tânără de 23 de ani, găsită la zeci de metri de autoturism. A fost solicitat elicopterul SMURD

Publicat

Un grav accient rutier produs marți, pe Autrostrada A1, la km 32, în dreptul localității Bolintin Vale, pe sensul de mers spre Pitești. Din primele informații un autoturism pierdut de sub control s-a răsturnat. În urma accidentului, șoferul a fost grav rănit, fiind solicitata intervenția unui elicopter SMURD.

UPDATE: Potrivit ISU Giurgiu, la volanul autoturismului se afla o tânără în vârstă de 23 de ani. Aceasta a fost preluată de echipajul SAJ și ulterior de elicopterul SMURD pentru acordarea de îngrijiri medicale și transportarea la un spital din capitală

Potrivit ISU Giurgiu, la fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Bolintin Deal cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o descarcerare, precum și un echipaj SAJ.

Din primele informații în accident a fost implicat un singur autoturism. răsturnat în afara părții carosabile.

A fost solicitată intervenția unui elicopter SMURD pentru preluarea victimei, găsită inconștientă la aproximativ 15 m de autoturism.

În urma accidentului, traficul rutier se desfășoară doar pe banda a doua, pe sensul către Pitești, banda de urgență și prima bandă fiind blocate pentru efectuarea cercetării la fața locului.

 

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Sterilizare gratuită pentru câinii cu stăpân din județul Cluj. Cum se fac înscrierile în noul program al Consiliului Județean

Publicat

caini sterilizare.jpg






Consiliul Județean Cluj a demarat Programul județean de sterilizare, microcipare și înregistrare a câinilor cu stăpân, o măsură menită să contribuie la controlul responsabil al populației canine și la prevenirea abandonului.

Programul, primul de acest fel din țară, se adresează celor care au domiciliul sau reședința în județul Cluj, cu excepția municipiului Cluj-Napoca, care beneficiază deja de un...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Deținut al Penitenciarului Aiud, nervos după ce un polițist l-a făcut moldovean și i-a luat TV-ul. Este închis pentru viol în grup

Publicat

un deținut închis la aiud pentru o faptă greu de

Un deținut încarcerat la Penitenciarul Aiud a fost ”penalizat” de conducerea instituției după ce a devenit nervos. Mai exact a fost sancționat cu izolarea pe zece zile, dar și restricții la magazinul din penitenciar. 

Deținutul nu a fost de acord cu sancțiunea primită și a făcut o plângere pe rolul instanțelor din Alba. În data de 12 ianuarie 2026, dosarul a primit o rezolvare pe rolul Tribunalului Alba, iar decizia a devenit publică. 

Deținutul în cauză este Mihai...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO FOTO. Pasiunea pentru jocurile LEGO se transmite la Cluj din tată în fiu. Expoziție la Muzeul Etnografic al Transilvaniei

Publicat

lego 2.jpeg






O expoziţie complexă de proiecte realizate cu piese LEGO este găzduită până duminică de Muzeul Etnografic al Transilvaniei din Cluj-Napoca. Evenimentul este organizat anual de Asociaţia Brickenburg, care activează încă din 2008 şi întruneşte în prezent în jur de 100 de pasionaţi. Există doar 350 de astfel se asociaţii partenere LEGO în întreaga lume.

Sever Alicu, organizator al evenimentului şi ambasador...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Polițiștii locali vor putea să utilizeze camere foto-video-audio portabile în exercitarea atribuțiilor. Legea a fost promulgată

Publicat

polițiștii locali vor putea să utilizeze camere foto video audio portabile în

Polițiștii locali vor putea să utilizeze camere foto-video-audio portabile în exercitarea atribuțiilor de serviciu. Președintele Nicușor Dan a promulgat legea.

„Noua reglementare stabilește clar situațiile în care aceste sisteme pot fi folosite în spațiul public, fără consimțământul persoanelor vizate, precum legitimarea, constatarea contravențiilor, utilizarea mijloacelor de imobilizare sau intervențiile pentru protejarea vieții și a ordinii publice”, a transmis șeful...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe