Connect with us

EVENIMENT

Mihai Constantinescu a făcut stop cardio respirator. Artistul a fost resuscitat și internat la Terapie Intensivă

Publicat

constantinescu

Cântărețul Mihai Constantinescu, în vârstă de 73 de ani, a fost dus la Spitalul Floreasca din Capitală, luni, în urma unui stop cardio-respirator. Soţia l-a găsit pe artist, în casă, în stare de inconştienţă şi a sunat la 112.

La domiciliu a venit un echipaj de la Ambulanţă, medicii l-au resuscitat aproximativ 20 minute, i-au readus pulsul şi apoi l-au dus la Spitalul Floreasca.  Acum Mihai Constantinescu este la Terapie Intensivă, în stare gravă susțin surse medicale citate de Digi24.

”Mihai Constantinescu, colegul nostru trece prin momente dificile. Să ne rugăm şi să fim alături de el. Vă rog , distribuiti”, a scris şi Adrian Daminescu pe reţelele de socializare.”

 

Artistul a fost găsit în casă de o rudă după ce suferise un stop cardio-respirator.  Medicii l-au resuscitat, iar apoi  artistul a fost internat la secţia de Terapie Intensivă.

Mihai Constantinescu şi-a anulat în luna martie câteva concerte din cauza stării de sănătate, fiind cunoscut de multă vreme cu probleme cardiace.

În anul 2008, Mihai Constantinescu a fost supus unei intervenţii chirurgicale la Secţia Clinică Chirurgie Cardiovasculară din cadrul Institutului de Boli Cardiovasculare şi Transplant Târgu Mureş, cu diagnosticul stenoză aortică strânsă, cardiopatie valvulară, insuficienţă mitrală gradul 3/4, insuficienţă tricuspidiană gradul 2, hipertensiune pulmonară medie.

În anul 2017, artisul a fost supus unei noi intervenţii chirurgicale, după ce valva mitrală a avut o disfuncţie.

surse: Mediafax, Digi24, Realitatea.net, Mediafax

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Programul Festivalului Internațional de Teatru de la Sibiu 2025. MULȚUMESC, tema ediției cu numărul 32

Publicat

programul festivalului internațional de teatru de la sibiu 2025. mulȚumesc,

Programul Festivalului Internațional de Teatru de la Sibiu 2025: Constantin Chiriac, președintele Festivalului Internațional de Teatru de la Sibiu şi directorul evenimentului, a anunțat publicarea programului ediției din acest an și punerea în vânzare a biletelor, începând de miercuri, 23 aprilie.

Publicul va avea la dispoziție două săptămâni pentru a consulta programul FITS şi a stabili spectacolele la care vrea să asiste în perioada 20 iunie – 29 iunie.

Pe site-ul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

ACCIDENT de muncă în Dezmir. Un bărbat de 65 de ani și-a prins piciorul într-o MOTOCOASĂ

Publicat

isu e1744283411125.jpg

Un bărbat de 65 de ani a suferit, joi, un accident de muncă, la Dezmir, în Cluj. Acesta și-a prins piciorul într-o motocoasă. Starea lui este critică.

„Pompierii din cadrul Punctului de Lucru Jucu au intervenit de puține momente în urma unui accident de muncă, petrecut într-o gospodărie din localitatea Dezmir, comuna Apahida.

La fața locului au fost dislocate o autospecială cu modul de descarcerare, un echipaj SMURD, precum și un echipaj ARTI al Serviciului de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Patriarhul Daniel a acordat Înalta Binecuvântare pentru desfășurarea proiectului „Credință și Unire” de la Alba Iulia

Publicat

patriarhul daniel a acordat Înalta binecuvântare pentru desfășurarea proiectului „credință

Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române a acordat Înaltă Binecuvântare pentru desfășurarea ediției din acest an a proiectului „Credință și Unire”, organizat la Alba Iulia sub semnul Anului Comemorativ al Centenarului Patriarhiei Române.

Prin răspunsul oficial transmis de Patriarhia Română, evenimentele culturale și spirituale organizate de Consiliul Județean Alba, Centrul de Cultură „Augustin Bena” și Arhiepiscopia Ortodoxă Alba Iulia, se vor desfășura cu Binecuvântarea…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

BNR: Tentative de fraudă prin apeluri și mesaje false în numele băncii. Atenționare pentru evitarea capcanelor

Publicat

a furat un telefon mobil dintr o casă din ighiu și

BNR: Tentative de fraudă prin apeluri și mesaje false în numele băncii. Atenționare pentru evitarea capcanelor.

Banca Națională a României trage un semnal de alarmă cu privire la tentativele de fraudă de tip spoofing, care implică apeluri telefonice, mesaje sau site-uri false, ce pretind a fi comunicări oficiale ale instituției.

Aceste acțiuni au scopul de a obține informații personale sau de a manipula tranzacții financiare, pe baza unor date incorecte. 

„În ultima…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe