Connect with us

EVENIMENT

Militari NATO în vizită la Primăria Municipiului Alba Iulia și Prefectura Județului. În județ vor avea loc exerciții militare

Publicat

militari nato în vizită la primăria municipiului alba iulia și

O delegație de militari NATO s-au aflat marți, 23 septembrie, în vizită la Alba Iulia. Este vorba despre reprezentanții Comandamentului Multinațional de Divizie Sud-Est al NATO, ai Grupului de Luptă al NATO dislocat în România, Batalionului 1 CIMIC și ai Comandamentului Forțelor Terestre ale SUA pentru Europa și Africa.

Aceștia au purtat discuții cu prefectul județului, Nicolae Albu, la instituția prefectului, dar au ajuns și la Primăria Municipiului Alba Iulia.

Militarii NATO…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Schimbări în planificarea concediilor și revizuirea sporului pentru munca de noapte. Proiect de modificare a Codului Muncii

Publicat

schimbări în planificarea concediilor și revizuirea sporului pentru munca de

Schimbări în planificarea concediilor și revizuirea sporului pentru munca de noapte. Trei parlamentari de Alba au inițiat recent o propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.53/2003 – Codul Muncii.

Proiectul vizează, printre altele, schimbarea modului în care este stabilit programul de lucru al angajaților, introducerea unui nou mecanism pentru planificarea concediului de odihnă și revizuirea sporului pentru munca de noapte. 

Propunere legislativă pentru modificarea Legii…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Peste 940 de șoferi sancționați în Cluj, în cadrul ROADPOL SAFETY DAYS. Șofer băut, prins de două ori în aceeași noapte

Publicat

politie bun.jpg






Polițiștii rutieri din județul Cluj au aplicat în perioada 16-22 septembrie sancțiuni pentru sute de abateri de la Codul Rutier, în cadrul programului internațional ROADPOL SAFETY DAYS. Un caz ieșit din comun a avut loc la Câmpia Turzii, unde un șofer băut a fost prins de două ori în aceeași noapte la volan.

Polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Cluj, sub coordonarea Serviciului Rutier, au…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Un escroc cu experiență, condamnat după ce a pus în aplicare metoda ”șmen” în Sebeș. Cum a reușit să o înșele pe o vânzătoare

Publicat

o nouă emisiune fidelis de titluri de stat a fost

Un bărbat cu multiple condamnări la activ, s-a ales cu o nouă pedeapsă de data acesta din partea Judecătoriei Sebeș. Este vorba despre Traian S. din Satu Mare, care este un cunoscut al instanțelor de judecată. 

Cea mai recentă pedeapsă a fost dată de magistrații din Sebeș, în data de 19 septembrie 2025. Condamnarea în dosar a venit după patru ani de la comiterea faptei.

Deși fapta a fost una relativ minoră și a avut loc în martie 2021, bărbatul a ajuns în instanță abia…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Clujul, pe harta mondială a cercetării oncologice. Dr. Delia Nicoară de la IOCN a participat la World Cancer Research Day

Publicat

screenshot 2025 09 23 at 15.34.27 e1758635611503.jpg






Dr. Delia Nicoară de la Institutul Oncologic „Prof. Dr. Ion Chiricuță” Cluj-Napoca (IOCN), specialist în sănătate publică și manager de proiecte europene, a reprezentat România la masa rotundă organizată cu ocazia World Cancer Research Day 2025 la Salamanca, Spania.

Evenimentul a avut loc cu ocazia aniversării a 25 de ani de existență a Centrului de Cercetare în Oncologie din Salamanca (CIC).

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe