Connect with us

EVENIMENT

Moarte suspectă în Maramureş: Cioban găsit de poliţişti, cu capul în jar

Publicat

politia accident

Un cioban al unei stâne de oi situate în vecinătatea comunei Petrova a fost găsit decedat după ce ar fi căzut cu capul în jar, a precizat marţi, presei, purtătorul de cuvânt al IPJ Maramureş, Florina Meteş.

Potrivit acesteia, ciobanul decedat a fost găsit de echipajele poliţiei la o stână situată în locul denumit Valea Neagră.

„Echipa deplasată la faţa locului a constatat că este vorba de un bărbat de 37 de ani, din Crasna Vişeului, care a fost găsit cu capul în jarul focului. La examinarea exterioară a cadavrului nu au fost constatate urme de violenţă. Bărbatul decedat a fost transportat la morga spitalului în vederea efectuării necropsiei”, a declarat Florina Meteş.

Poliţiştii continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care a decedat bărbatul. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Gaming fără limite: Cum transformă mobile-first experiența de pariere (P)

Publicat

jc cluj24.ro .jpg






Industria jocurilor de noroc online s-a schimbat radical în ultimii ani, iar 2025 confirmă direcția clară: mobilul este platforma principală. Fie că vorbim despre sloturi, ruletă sau live casino, telefoanele oferă acum aceeași calitate și interactivitate ca desktopul, dar cu un avantaj major – accesibilitatea oricând și oriunde.

Jucătorii caută experiențe rapide și personalizate. De aceea, cele mai populare…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Românii se plâng că nu au bani. Peste 42.000 de elevi nu au folosit tichetele educaționale. Vor pierde 500 de lei

Publicat

tichete educationale.jpg






Autoritățile fac un nou apel către elevi și părinții acestora pentru a utiliza tichetele educaționale primite.

Acestea trebuie folosite până la data de 31 octombrie, după ce termenul limită a fost deja prelungit. Banii sunt destinați copiilor din medii defavorizate.

Peste 21 de milioane de lei sunt nefolosiți

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, împreună cu Ministerul Educației, reamintește…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Judecătorii Instanței Supreme au decis să atace la CCR proiectul de lege care reglementează cum se vor plăti pensiile private

Publicat

68bae5320ff04 68761d48b6068 curtea constitutionala.jpeg






Judecătorii Înaltei Curți de Casație și Justiție (ICCJ) au decis, joi, să sesizeze Curtea Constituțională a României (CCR) în cazul proiectului Legii privind plata pensiilor private, adoptat miercuri de Camera Deputaților, for decizional, notează Mediafax.

Legea modifică modul în care participanții la Pilonul 2 și Pilonul 3 pot retrage banii acumulați în conturile lor individuale.

Conform noilor…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Eurodeputatul Daniel Buda susține simplificarea legislației agricole europene. Lecții dintr-o fermă de vaci din Belgia

Publicat

buda 1 e1760616920579.jpg






Eurodeputatul clujean Daniel Buda (PNL/PPE) a efectuat, alături de colegi din Parlamentul European, o vizită la o fermă de vaci lapte din regiunea Flandra, și a declarat într-un interviu pentru Cluj24 și Clujlive la Parlamentul European de la Bruxelles că nu se poate construi legislație europeană eficientă dacă nu sunt înțelese realitățile din teren.

Buda a constatat că fermierii europeni, indiferent de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe