ACTUALITATE
UPDATE MUREŞ: Femeie găsită decedată într-un pârâu din localitatea Balda. Poliţia a deschis dosar de ucidere din culpă
O femeie în vârstă de 45 de ani din localitatea Balda, judeţul Mureş, a fost găsită decedată, marţi dimineaţa, într-un pârâu. Poliţia a deschis ancheta pentru sărvârşirea infracţiunii de ucidere din culpă.
UPDATE: Parchetul de pe lângă Tribunalul Mureş a precizat că o persoană asupra căreia existau suspiciuni că ar fi omorât femeia în satul Balda s-a sinucis.
Potrivit IPJ Mureş, un bărbat a sunat la 112 şi a anunţat că o persoană se afla căzută cu faţa în jos într-un pârâu din localitatea Baldea. Poliţiştii din Sarmaşu au preluat cazul în jurul orei 7.30 şi s-a deplasat la faţa locului.
Au identificat femeia decedată, care avea 45 de ani.
„În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ucidere din culpă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs decesul”, potrivit IPJ Mureş.
ACTUALITATE
Au bătut palma: Reforma lui Bolojan se face! 13.000 de angajați din administrație își pierd locul de muncă și pleacă acasă
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Rămășițele Domnitorului botoșănean Grigore Alexandru Ghica, întemeietorul Jandarmeriei Române, aduse vineri acasă după 168 de ani
Citește mai mult pe Botosani24.ro
Citește mai mult pe Botosani24.ro

