Connect with us

ACTUALITATE

Musicalul ''Mamma Mia'', programat la Sala Sporturilor din Galați, a fost amânat pentru 24 aprilie

Publicat

mamma mia

Musicalul ''Mamma Mia'', programat să aibă loc duminică seară, de la ora 18,30, la Sala Sporturilor din Galaţi, a fost amânat pentru 24 aprilie, a declarat, duminică, prefectul judeţului Galaţi, Gabriel Avrămescu.

Potrivit acestuia, decizia a fost luată de organizatori, după ce autorităţile i-au comunicat acestuia deciziile luate la nivel naţional privind suspendarea tuturor activităţilor cu mai mult de 1.000 de persoane.

Prin construcţie, Sala Sporturilor din Galaţi are o capacitate de 1.700 de locuri pe scaune, însă capacitatea poate fi extinsă până la 2.400, dacă se amenajează locuri şi pe terenul de sport din mijlocul sălii.

Pe pagina special dedicată spectacolului, organizatorii au postat şi un comunicat de presă în care anunţă amânarea spectacolului.

"Începând de astăzi, 8 martie 2020, sunt interzise manifestările publice sau private, în spaţii deschise sau închise, cu un număr de participanţi mai mare de 1.000 de persoane. Această măsură este obligatorie, la nivel naţional, pentru toţi agenţii publici şi privaţi şi nu este supusă negocierii, excepţiilor, neputând fi amânată.

Prin urmare, suntem nevoiţi în acest moment să amânam Musicalul "Mamma Mia", care urma să aibă loc la Sala Sporturilor din Galaţi în data de 8 martie 2020. Ne pare extrem de rău că s-a ajuns în această situaţie. Biletele rămân valabile, concertul a fost reprogramat în data de 24 aprilie 2020.

Subliniem încă odată că decizia de a amâna evenimentul nu le aparţine organizatorilor. A fost impusă prin decret, astăzi, 8 martie 2020. Ne cerem scuze pentru această amânare. Păstraţi biletele intacte, ele rămân valabile. Musicalul 'Mamma Mia" revine pe scena Sălii Sporturilor din Galaţi pe 24 aprilie 2020". AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


ACTUALITATE

Intervenții ale polițiștilor botoșăneni, 116 amenzi aplicate, în ultimele 24 de ore

Publicat

amenințare cu incendierea blocului: bărbat din botoșani, amendat și internat

Publicitate

În ultimele 24 de ore, polițiștii botoșăneni au intervenit la peste 40 de solicitări ale cetățenilor, dintre care 37 au fost semnalate prin apel 112.

 

În urma activităților desfășurate, pe raza întregului județ, au fost aplicate 116 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 40.000 lei.

 

Totodată, pentru abaterile înregistrate la regimul rutier, au fost reținute 7 permise de conducere și retras un certificat de înmatriculare.

 

...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

VIDEO: Gerul putea fi fatal: O femeie fără adăpost, salvată de jandarmii botoșăneni

Publicat

video: gerul putea fi fatal: o femeie fără adăpost, salvată

Publicitate

În ziua de luni, 12 ianuarie, în jurul orei 23.30, un echipaj de jandarmerie a observat, pe Bulevardul George Enescu din municipiul Botoșani, o femeie întinsă pe trotuar.

Jandarmii au solicitat sprijinul unei ambulanțe pentru acordarea de îngrijiri medicale, având în vedere și temperatura scăzută, care creștea riscul instalării în scurt timp a hipotermiei.

Femeia, cunoscută ca persoană fără adăpost, a fost preluată de ambulanță și...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Zilele Eminescu – Ziua Culturii Naționale la Ipotești: Programul zilei de miercuri, 14 ianuarie 2026

Publicat

momentul de culturĂ. cu georgicĂ manole (359)

Publicitate

Memorialul Ipotești – Centrul Național de Studii „Mihai Eminescu”, instituție aflată în subordinea Consiliului Județean Botoșani, continuă manifestările dedicate Zilelor Eminescu – Ziua Culturii Naționale pe 14 ianuarie 2026, printr-un program complex de dezbateri, ateliere, expoziții și evenimente artistice, desfășurate la Botoșani și Ipotești.

Ziua începe la ora 09:30, în Amfiteatrul „Laurențiu Ulici” al Memorialului Ipotești, cu...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe

ACTUALITATE

Într-un an greu pentru afaceri, Botoșaniul rezistă: Printre județele cu cele mai puține insolvențe în 2025

Publicat

Într un an greu pentru afaceri, botoșaniul rezistă: printre județele cu

Publicitate

Finalul anului 2025 a fost marcat de un nivel ridicat al insolvențelor, cu peste 900 de dosare deschise în fiecare dintre lunile septembrie, octombrie și noiembrie, în timp ce în luna decembrie au fost consemnate peste 1.000 de dosare de insolvență, arată datele unei platforme de analiză financiară.

‘Sfârșitul anului 2025 anunță provocări financiare în rândul firmelor și instabilitate economică. Luna decembrie din 2025 evidențiază o...

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai departe