Connect with us

EVENIMENT

Negociatorii Poliției Capitalei discută cu un bărbat care a spart geamul locuinţei unei femei şi s-a baricadat în casă

Publicat

alunecare de teren pe dj 706, în județul hunedoara. trafic
fotografie cu caracter ilustrativ

Echipele de negociatori ale Poliției Capitalei și forțele de intervenție ale Serviciului pentru Acțiuni Speciale sunt pregătite să intervină în situația unui bărbat care, luni, în jurul orei 05:55, a vandalizat geamul la intrarea în locuința unei femei și s-a baricadat în interior.

„Secţia 18 Poliţie a fost sesizată cu privire la faptul că bărbatul ar fi ameninţat victima cu acte de violenţă şi s-ar fi închis în apartament, refuzând orice comunicare cu poliţiştii care au revenit la adresă.

UPDATE ora  13.30: Bărbatul care a intrat peste o femeie în casă, luni dimineaţa, a fost imobilizat de forţele de ordine, după ce acesta a refuzat să iasă din locuinţă în urma a circa opt ore de negocieri.

Din cercetări, s-a stabilit că acesta ar mai fi ameninţat-o pe femeie şi în alte situaţii cu acte de violenţă”, informează Biroul de presă al Direcţiei Generale a Poliţiei Municipiului Bucureşti (DGPMB).

La faţa locului s-au deplasat o echipă din cadrul Serviciului pentru Acţiuni Speciale şi negociatori.

„La acest moment activităţile sunt în desfăşurare”, arată sursa citată. Agerpres

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Târgul de evenimente de la Wonderland Resort a cucerit Clujul

Publicat

targ evenimente prima.jpg






Wonderland Resort a fost vineri seară locul unui eveniment deosebit, Wonder Events Fair, ediția III, cea mai extinsă și complexă ediţie de până acum. Wonder Events Fair, ediția III, cea mai extinsă și complexă de până acum: peste 150 de furnizori sunt prezenți între 20 și 23 noiembrie la târgul de evenimente de la Wonderland Resort.
Artista Oana Radu va susține un concert live și va face dezvăluiri despre nunta…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Pragul maxim pentru despăgubiri privind RCA în caz de faliment al asigurătorului, eliminat din lege. Ce spune vicepreședintele ASF

Publicat

bosch și volkswagen vor să obțină un salt tehnologic privind

O modificare de lege prevede eliminarea pragului maxim de 500.000 de lei pentru despăgubirile date de Fondul de Garantare a Asiguraților (FGA) – daune acoperite de RCA, în cazul în care compania de asigurare iese de pe piață.

Vicepreședintele Autorității de Supraveghere Financiare (ASF), Sorin Mititelu, responsabil pentru sectorul asigurărilor, a explicat, într-o declarație pentru Mediafax, care sunt principalele avantaje ale noii legi pentru asigurații RCA.

Sunt câteva sute de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO/FOTO. Liber la magia Crăciunului! Luminile festive au pornit

Publicat

iluminat de craciun 1.jpg






Atmosferă de mare sărbătoare în Cluj-Napoca, unde, în prezenţa a sute de oameni, au fost aprinse vineri seară luminile festive, în Piaţa Unirii.

Planetă Crăciun vă aşteaptă

Cluj-Napoca a intrat în atmosfera sărbătorilor vineri seară, când Planeta Crăciun, conceptul Târgului de Crăciun creat de UNTOLD Universe, a aprins oficial luminile festive în Piața Unirii. Seara continuă cu concertul Paulei…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Restricții de circulație la Aiud, spre Ciumbrud. Se fac lucrări la trecerea la nivel cu calea ferată. Atenționări pentru șoferi

Publicat

restricții de circulație la aiud, spre ciumbrud. se fac lucrări

Primăria Aiud anunță restricții de circulație rutieră înspre și dinspre localitatea Ciumbrud.

”În perioada 24 – 30 noiembrie 2025, circulația rutieră înspre și dinspre localitatea Ciumbrud va fi închisă la trecerea la nivel cu calea ferată de la intersecția străzii Gării cu strada Ion Creangă, pentru efectuarea unor lucrări de reabilitare a căii ferate.

Circulația rutieră se va desfășura pe ruta ocolitoare DJ 107E, str. Ostașilor, DN1 (către localitatea…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe