ACTUALITATE
Noua colaborare a CNAIR cu Clujul, pentru drumul de legătură în Florești

Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) a încheiat marţi cu autorităţile locale din judeţele Cluj, Bihor, Constanţa şi Vaslui încă patru parteneriate de colaborare în vederea dezvoltării de noi proiecte de infrastructură rutieră.
Potrivit unui comunicat al CNAIR, remis AGERPRES, parteneriatele semnate vizează elaborarea unui studiu de fezabilitate pentru şoseaua de centură a Municipiului Huşi, un drum de legătură în Floreşti, un pasaj în Municipiul Oradea şi unul de trecere la nivel de cale ferată la Lehliu-Gară.
Astfel, au fost semnate protocolul de colaborare între CNAIR şi U.A.T. Municipiul Huşi,…
Citește mai mult pe Ardeal24.ro
ACTUALITATE
Numai la ouăle din cuibar nu a ajuns Bolojan: Ajutorul pentru elevii din familiile cu un singur părinte, tăiat din toamnă

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Bucecea a obținut o finanțare europeană pentru un nou sediu ISU și echipamente moderne de intervenție

Citește mai mult pe Botosani24.ro