Connect with us

EVENIMENT

Noua lege a salarizării va rezolva o problemă a sistemului medical din România: Modul în care sunt plătite gărzile medicilor

Publicat

noua lege a salarizării va rezolva o problemă a sistemului

Guvernul a anunțat o modificare importantă la modul în care sunt plătiți medicii. Este vorba despre noua lege a salarizării.

Noua lege a salarizării va rezolva o mare problemă în sistemul medical din România: modul în care sunt plătite gărzile medicilor.

Anunțul a fost făcut de ministrul Sănătății, Alexandru Rafila. ministrul susține că noua lege a salarizării va elimina inechităţile salariale referitoare la gărzile medicilor.

Declarația a fost făcută de

Citește mai mult pe Alba24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

George Simion a mers la vot alături de Călin Georgescu. Declarații în afara secției, după ce un jandarm i-a invitat afară

Publicat

george simion a mers la vot alături de călin georgescu.

George Simion a mers la vot alături de Călin Georgescu, duminică dimineața. Cei doi au vrut să facă declarații în interiorul secției, dar un jandarm le-a cerut să iasă afară pentru declarații și le-a explicat că nu au voie să facă acest lucru.

„E un lucru urât pe care îl faceți”, i-a replicat Simion, apoi el și Călin Georgescu au ieșit din secție.

Cei doi au refuzat să răspundă la întrebările jurnaliștilor.

George Simion, candidatul AUR la prezidențiale, a…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Alegeri prezidențiale turul 2, 18 mai 2025: prezența la vot, ora 8.00. Câți alegători din Alba și din țară au fost la urne

Publicat

prezența la vot prezidențiale 2025, ora 12.00 în alba: 15,93%,

Alegeri prezidențiale turul 2, 18 mai 2025: prezența la vot, ora 8.00. Secțiile de votare s-au deschis la ora 7.00 și rămân deschise până la ora 21.00. Există posibilitatea de prelungire a programului de vot până la cel mai târziu ora 23:59. Opțiunea este pentru alegătorii care se află la sediul secției de votare la ora 21.00, precum și pentru cei care se află la rând în afara sediului secției de votare.

În Alba, sunt așteptate la vot 302.142 persoane. În țară sunt…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Președintele Consiliului Județean Alba, Ion Dumitrel, a votat imediat după deschiderea secțiilor. Ce a spus la ieșirea de la urne

Publicat

președintele consiliului județean alba, ion dumitrel, a votat imediat după

Președintele Consiliului Județean Alba, Ion Dumitrel a votat duminică, 18 mai, încă de la primele ore ale dimineții. Acesta și-a exprimat dreptul la vot, la secția de votare organizată în Școala Numărul 7 ”Mihai Eminescu” din Alba Iulia. 

”La ieșirea de la urne, Ion Dumitrel a declarat că a votat: ”pentru a continua să putem fim beneficiarii binefacerilor pe care apartenența la Uniunea Europeană, la NATO ni le asigură. Am votat cu gândul că acum 18 ani am intrat în…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Clujul votează. S-au deschis secțiile pentru turul II al alegerilor prezidențiale. 616.699 de votanți, așteptați la urne

Publicat

vot1.jpg

Turul al doilea al alegerilor prezidențiale din 2025 în România are loc duminică, 18 mai. Secțiile s-au deschis duminică dimineață, la ora 7.

Potrivit unui comunicat al AEP, numărul total al alegătorilor înscriși în listele electorale permanente este de 17.988.218 cetățeni. Numărul total de cetățeni români cu domiciliul în străinătate care figurează cu drept de vot la acest scrutin este 1.016.327 de persoane.

Pentru votul prin corespondență au optat pe…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe