ACTUALITATE
Noua tulpină Omicron a ajuns în Italia
Varianta Omicron a ajuns şi în Italia, a anunţat sâmbătă seara Institutul Superior de Sănătate, din subordinea guvernului italian.
Primul caz de infectare cu noua tulpină a virusului a fost confirmat sâmbătă în Italia. Persoana infectată este în izolare, anunță autorităţile.
Un pacient care a venit din Mozambic a fost găsit pozitiv cu tulpina Omicron. „Pacientul şi familia sa se simt bine”, spun reprezentanţii Institutului, conform Corriere.
Tot sâmbătă, Germania a confirmat primele două cazuri de infectare cu noua tulpină la persoane care au venit din Africa de Sud. Alte cazuri sunt în Belgia și Israel.
(sursa: Mediafax)
ACTUALITATE
De ce este sărbătorit Crăciunul pe 25 decembrie. Originea și semnificația Nașterii Domnului
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Căutări la Trușești: Trei minori dispăruți dintr-un centru de plasament, găsiți de jandarmi în Ajun de Crăciun
Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Ce cuprinde Ordonanța ”trenuleț” semnată de Bolojan pentru 2026: Lista măsurilor adoptate de Guvern
Citește mai mult pe Botosani24.ro
Citește mai mult pe Botosani24.ro
