EVENIMENT
Numărul deceselor cauzate de coronavirus a depășit la nivel mondial 100.000. Peste 1,6 milioane de persoane din întreaga lume, infectate
																								
												
												
											Numărul deceselor provocate de noul coronavirus a ajuns la nivel mondial, vineri, la 100.000, în timp ce numărul cazurilor de îmbolnăvire a trecut de 1,6 milioane, potrivit unui bilanţ centralizat de Reuters.
Cele mai multe cazuri de infectare cu COVID-19 au fost înregistrate în SUA, urmate de Spania, Italia, Germania, Franța și China. În acest clasament, România ocupă locul 31, cu peste 5.400 de persoane confirmate ca infectate cu noul coronavirus.
Cifrele de vineri – 100.000 de decese din 1,6 milioane de cazuri – ar sugera o rată de deces de 6,25%, dar mulţi experţi consideră că rata reală este mai mică, având în vedere că multe cazuri uşoare şi asimptomatice nu sunt incluse în totalul îmbolnăvirilor. AGERPRES
EVENIMENT
U-BT Cluj-Napoca încheie un nou parteneriat strategic. Director Executiv: „Ne bucurăm să pornim împreună la drum”
														U-BT Cluj-Napoca, campioana României la baschet pentru cinci sezoane consecutive, își consolidează drumul spre performanță printr-un parteneriat strategic cu SIGNAL IDUNA.
Această colaborare unește două organizații care cred în aceleași principii ale performanței autentice: ambiție, disciplină și muncă susținută.
„Performanța are nevoie de siguranță și stabilitate. Ne bucurăm să fim alături de…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Tânăr de 27 de ani din Turda, arestat după un atac violent pe stradă. A lovit două persoane și a încercat să le jefuiască
														Un bărbat de 27 de ani a fost reținut sâmbătă de polițiști după ce ar fi agresat două persoane și ar fi încercat să le sustragă bunurile. Individul, prins ulterior cu un cuțit asupra sa, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile.
Incidentul a avut loc în data de 31 octombrie, când tânărul ar fi abordat două persoane pe o stradă din municipiul Turda, cerându-le o sumă de bani. În momentul în care…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Tu ce porți sezonul aceasta? Descoperă noile colecții din Iulius Mall Cluj și lasă-te inspirat
														Noua colecție toamnă-iarnă și-a făcut apariția pe rafturile brandurilor tale favorite din Iulius Mall Cluj. Noi am aruncat o privire printre noile item-uri și nu ne-am putut abține să nu realizăm un catalog cu piesele pe care nu trebuie să le ratezi din această colecție.
Lasă-te inspirat de propunerile disponibile în catalogul online.
Paleta de toamnă: caramel, mocha mousse și verde măsliniu
Toamna…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Rareș Bogdan: Criza din industria auto este o amenințare serioasă. Nu văd bine viitorul economiei Uniunii Europene
														Europarlamentarul PNL Rareș Bogdan lansează luni un nou avertisment dur la adresa Comisiei Europene, acuzând lipsa de reacție în fața colapsului iminent al industriei auto europene.
Citește mai mult pe Cluj24.ro

																	
																															
									
																	
									
																	
									
																	
									
																	
									
																	
									
																	
									
																	
									
																	
									
																	
									
																	
									
																	