EVENIMENT
O artistă celebră a ratat participarea la Sunt celebru, scoate-mă de aici. Ce probă i-ar fi dat bătăi de cap în competiție. „Aș simți că mă sufoc”

Pe lista celor 12 vedete care participă la show-ul Sunt celebru, scoate-mă de aici ar fi trebuit să fie și o cântăreață cunoscută, însă lucrurile nu s-au mai concretizat până la urmă. Aceasta a negociat cu producătorii emisiunii, însă au fost anumite detalii legate de show care au făcut-o să se gândească mai bine și să nu accepte provocarea din junglă.
Artista care a refuzat să participe la Sunt celebru, scoate-mă de aici
Înainte de a începe emisiunea Sunt celebru, scoate-mă de aici, s-au vehiculat și alte nume pe lista cu posibili concurenți. Printre acestea se afla și al Alexandrei Ungureanu, care a negociat cu producătorii pentru a lua parte la provocare, însă lucrurile nu s-au mai concretizat până la urmă.
Alexandra Ungureanu a spus „pas” provocării din Republica Dominicană, din cauza…
Citește mai mult pe impact.ro
EVENIMENT
David Ciceo: Construim un nou Terminal de Pasageri la Aeroportul Cluj. Capacitatea, 6 milioane de pasageri/ an

Aeroportul Internațional ”Avram Iancu” Cluj intenționează să construiască un nou Terminal de Pasageri până în martie 2031 și să extindă Terminalul de Sosiri, a anunțat directorul David Ciceo.
Ciceo a declarat, marți, că viitorul terminal va avea subsol, parter și un etaj și o suprafață construită de aproape 24.000 de mp.
Capacitatea noului terminal va fi de aproximativ 6 milioane pasageri/ an,…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Guvernul decide în două săptămâni ce proiecte PNRR vor continua să fie finanțate. Ce se întâmplă cu metroul Clujului

Premierul Ilie Bolojan a anunțat, în ședința de Guvern de marți, adoptarea unei ordonanțe de urgență prin care se va decide, în termen de două săptămâni, ce proiecte finanțate prin PNRR vor continua, iar metroul Clujului riscă să piardă finanțarea.
„Prin această ordonanță clarificăm în următoarele două săptămâni proiectele care vor rămâne în program”, a declarat Bolojan.
Etapa…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Petrișor Peiu, AUR: „Costul împrumuturilor României crește din nou abrupt”. România se confruntă din nou cu dobânzi ridicate

Liderul senatorilor AUR, Petrișor Peiu, avertizează că România se confruntă din nou cu dobânzi ridicate la împrumuturile de pe piața internă. Acesta critică guvernul condus de Ilie Bolojan, susținând că „povestea de iubire” cu investitorii s-a încheiat și că urmează o perioadă de „calvar al dobânzilor mari”.
Într-o postare pe Facebook, Peiu a precizat că Ministerul Finanţelor a împrumutat luni…
Citește mai mult pe Cluj24.ro

Moneda națională a continuat marțea aceasta tendința de aprecierea față de cea unică, pe fondul reducerii aversiunii față de risc, piețele internaționale fiind mai optimiste în ceea ce privește încetarea agresiunii Rusiei în Ucraina.
Ședința din marțea aceasta, a fost cea de a patra consecutivă de depreciere pentru euro, arată economistul clujean Radu Georgescu.
Leul se apreciază
Media euro a coborât…
Citește mai mult pe Cluj24.ro