Connect with us

EVENIMENT

O asistentă ar fi fost agresată de o colegă la Spitalul Judeţean de Urgenţă Giurgiu. Poliţiştii au deschis dosar penal

Publicat

Poliţiştii au deschis dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de lovirea sau alte violenţe după ce o asistentă medicală din cadrul Spitalului Judeţean de Urgenţă Giurgiu ar fi fost agresată de o colegă chiar în incinta spitalului.

„Poliţia Municipiului Giurgiu a fost sesizată, prin 112, de către o femeie, din municipiul Giurgiu, cu privire la faptul că ar fi fost agresată fizic de o persoană. În temeiul sesizării, poliţiştii s-au deplasat la faţa locului şi au identificat apelanta, o femeie de 47 de ani, care a declarat că, în timp ce se afla la locul de muncă, în urma unor discuţii în contradictoriu purtate cu o colegă, o femeie de 41 de ani, ar fi fost lovită de aceasta cu palmele, în zona feţei şi a capului”, a declarat, miercuri, purtătorul de cuvânt a IPJ Giurgiu, Emanuela Sârbu.

În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de lovirea sau alte violenţe, urmând ca, la finalizarea cercetărilor, să fie înaintat către unitatea de parchet competentă, cu propuneri legale.

Şi conducerea Spitalului Judeţean Giurgiu desfăşoară o anchetă internă în acest caz, după ce o asistentă medicală din cadrul secţiei ATI a afirmat, în mediul online, că ar fi fost agresată fizic şi verbal de o colegă în timpul orelor de program chiar în cabinetul unui medic anestezist, iar femeia agresată a solicitat sprijinul poliţiştilor, şi-a scos certificat medico-legal în urma loviturilor, acum aflându-se în concediu medical. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO. O mașină a intrat într-un stâlp, în cartierul Plopilor din Cluj-Napoca. O femeie și un copil, transportați la spital

Publicat

accident plopilor 1.jpg

O mașină a intrat într-un stâlp, în cartierul Plopilor din Cluj-Napoca. O femeie și un copil au fost transportați la spital pentru investigații de specialitate.

Pompierii Detașamentului 2 Cluj-Napoca au intervenit, miercuri după-amiază, cu o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident petrecut în cartierul Plopilor din Cluj-Napoca. Potrivit primelor informații, un autoturism ar fi lovit un stâlp de iluminat public.

Din fericire, nu au fost…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Conferința de bibliologie și patrimoniu cultural la Alba Iulia, în 5-6 iunie. Participă specialiști din țară și străinătate

Publicat

conferința de bibliologie și patrimoniu cultural la alba iulia, în

În perioada 5-6 iunie 2025 va avea loc Conferința Națională „Bibliologie și patrimoniu cultural național”, ediția a XIX-a. Participă specialiști din țară și străinătate.

Lucrările Conferinței se vor desfășura pe trei secțiuni:

  • „Bibliotecile și patrimoniul lor”
  • „Sub semnul tiparului: 500 de ani de la apariția primei tipărituri înTransilvania (Sibiu, 1525)”
  • „Digitalia – realizări în valorificarea patrimoniului cultural național și european”.

Afis…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Risc major de pierdere a banilor din PNRR. Comisia Europeană recomandă măsuri care să corecteze deficitul bugetar până în iulie

Publicat

risc major de pierdere a banilor din pnrr. comisia europeană

Risc major de pierdere a banilor din PNRR: Comisia Europeană recomandă României să adopte și să pună în aplicare măsuri care să corecteze deficitul până la Consiliul ECOFIN din iulie.

Instituția a concluzionat că România este singura țară din UE care nu a luat măsuri efective pentru reducerea deficitului bugetar în cadrul procedurii de deficit excesiv și a lansat un avertisment serios privind riscul de tăiere a fondurilor europene, potrivit Economedia.

România a raportat…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ce se întâmplă cu pensia și alte drepturi sociale în iunie. Anunțul ministrului Muncii în contextul minivacanței de Rusalii

Publicat

postas.jpg

Plățile către beneficiari vor fi efectuate fără sincope și în luna iunie, chiar în contextul minivacanței de Rusalii, dă asigurări ministrul Muncii.

Astfel, toate pensiile, alocațiile, indemnizațiile și celelalte drepturi sociale vor fi achitate la timp, conform calendarului stabilit.

Ce se întâmplă cu pensia și alte drepturi sociale în iunie

„Banii pentru plata pensiilor și a drepturilor sociale sunt prevăzuți în bugetul de stat. Ca și până acum, și…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe